Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 27.9.2023
svátek má Jonáš
zítra Václav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

EDWARD DOWDEN
Důstojná prohra někdy poslouží světu stejně spolehlivě jako vynikající úspěch. 

Kotvičník a jeho užívání ženami

 

Kotvičník je jednoletá bylinka, která se používá v tradiční čínské medicíně již tisíce let. V posledních letech i lidé v Čechách objevují jeho léčivé účinky.
Kotvičník je vhodný pro muže i pro ženy, nemají ho užívat jen těhotné, kojící ženy a děti, alespoň podle mého názoru do 17 -18 let, než budou dostatečně "hormonálně" vyzrálé, protože kotvičník pracuje s hormony, největší efekt pociťují lidé po třicítce a výše, když už jejich hladina klesá.
U mužů zvyšuje tvorbu testosteronu, proto se jim zvyšuje nebo vrací potence a fyzická aktivita je pro ně snadnější, pochvalují si ho sportovci (vyšší výkony), kulturisti berou preparáty z kotvičníku i senioři (zvládnou snadněji fyzickou námahu, jako by omládnou), dozvěděli jsme se, že u našeho zákazníka došlo podle lékařů k nárůstu pohyblivých spermií ze 4% na 20% za dva měsíce užívání. Léčí potíže s prostatou.
U žen zvyšuje hladinu estrogenů, zvyšuje proto plodnost, podporuje tvorbu folikustimulačního hormonu, oddaluje klimakterium, může se vrátit i cyklus, oddálí tak osteoporózu a brzdí fyzické stárnutí. Když už klimakterium probíhá, mírní jeho projevy.
Pro muže i ženy je společné, že se po něm cítí lépe, když má člověk více energie, nálada se vylepšuje a s veselou myslí jde všechno lépe. Chrání organismus před stresem.
Umí snížit vysoký krevní tlak, upravit cholesterol v krvi, je vhodný pro diabetes 2. typu, reguluje cukr v krvi. Desinfikuje močové cesty, je vhodný na záněty močového ústrojí, rozpouští močové kaménky a písek, posiluje ledviny.
Podporuje tvorbu žluče, trávení a peristaltiku střev. Upravuje srdeční arytmii, pomáhá i při dně. Urychluje rekonvalescenci, užívá se po těžkých nemocech a operacích. Zvyšuje imunitu.
Jeho účinky nenastupují hned, ale postupně, jak to u bylinek bývá, plné účinky jsou tak po 3 týdnech. Užívání kotvičníku je dlouhodobé, nemusí se dělat přestávky v užívání. Při přípravě čaje je důležité ho vařit 30 minut.
Můžete si koupit sušený čaj, tinkturu nebo rostlinky a vypěstovat si ho sami.

 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..