Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 19.11.2019
svátek má Alžběta
zítra Nikola

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ČESKÉ PŘÍSLOVÍ
Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe.

Možnosti léčby bederní páteře

 

Dobrý den,
bolesti zad, zejména bederní páteře, jsou jednou z nejčastějších obtíží, které člověka donutí vyhledat odbornou pomoc.
Léčení se liší podle stádia onemocnění a příčiny bolestí. Při akutní bolesti bederní páteře způsobené je nutný klidový režim, na lůžku v úlevové poloze (leh na boku s pokrčenýma nohama) a aplikace suchého tepla, pokud ho pacient dobře snáší. Tlumení bolesti analgetiky, psychofarmaky a myorelaxancii, které samozřejmě ordinuje lékař. Ten může aplikovat i obstřiky lokálními anestetiky.

Po pominutí akutních bolestí a v chronickém stadiu (dlouhodobé trvání bolestí) se do popředí dostává rehabilitační léčba. Fyzioterapie může nabídnout procedury pasivní: klasické masáže, reflexní masáže, mobilizace (tzn. odstraňování kloubních „blokád“, různé techniky měkkých tkání jako optimalizace napětí kůže, protahování svalových fascií, apod.), různé formy elektroléčby.
Tyto procedury vedou především ke zmírnění akutních obtíží, ale problém neřeší. Jelikož bolesti bederní páteře mají často svůj původ v nevhodných pohybových návycích, fyzické neaktivitě a z toho plynoucí svalové nerovnováhy je zapotřebí odstranit poruchu pohybového aparátu, což nelze jinak než aktivní spoluúčastí pacienta na léčbě.
Základní a velmi důležitou součástí terapie je léčebný tělocvik – aktivní cvičení pod vedením fyzioterapeuta, zaměřené na aktuální problém klienta. Soustřeďuje se nejen na nápravu svalových dysbalancí (tj. protahování zkrácených svalů a posilování svalů oslabených), korekci držení těla, součástí je i nácvik provádění běžných denních činností a pracovních.
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..