Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 29.3.2023
svátek má Taťána
zítra Arnošt

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ČESKÉ PŘÍSLOVÍ
Krk hlavu nesní. 

Léčba patní ostruhy rázovou vlnou

 

Dobrý den,
jedná se o moderní, vysoce účinnou a šetrnou metodu, která je založena na přenosu mechanické energie do postižené tkáně, kde následně dochází k několika reakcím. V první řadě k analgezii (tlumení bolesti) v místě aplikace. Tento efekt je však pouze přechodný a trvá několik hodin. K hojivému procesu vedou další účinky, a to hlavně zvýšení prokrvení v ošetřené tkáni. Tím pak dochází k urychlení tkáňového metabolismu (látkové přeměny).
Velmi rychle přibývá diagnóz a chorob, které se dají rázovou vlnou léčit. Přístroj vytváří radiální rázové vlny, které jsou vhodné k léčbě tenisového lokte, k ošetření patní ostruhy, syndromu bolestivého ramene, zánětu Achillovy šlachy. Tuto metodu lze také využít při kladívkových prstech, zarostlých nehtech, pakloubech, únavových zlomeninách, u bolestí krční a bederní páteře a mnoha dalších potíží. Pro svoji účinnost je oblíbená i ve sportovní medicíně.
Já osobně jsem se bohužel ještě s touto terapií během své fyzioterapeutické praxe nesetkala, avšak některá odborná pracoviště uvádí až 90 % úspěšnost u patní ostruhy.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..