Svátky

Dobré ráno,
dnes je pondělí 27.6.2022
svátek má Ladislav
zítra Lubomír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Horníček Miroslav
Štěstí je důvěra v lidi.

Léčba patní ostruhy rázovou vlnou

 

Dobrý den,
jedná se o moderní, vysoce účinnou a šetrnou metodu, která je založena na přenosu mechanické energie do postižené tkáně, kde následně dochází k několika reakcím. V první řadě k analgezii (tlumení bolesti) v místě aplikace. Tento efekt je však pouze přechodný a trvá několik hodin. K hojivému procesu vedou další účinky, a to hlavně zvýšení prokrvení v ošetřené tkáni. Tím pak dochází k urychlení tkáňového metabolismu (látkové přeměny).
Velmi rychle přibývá diagnóz a chorob, které se dají rázovou vlnou léčit. Přístroj vytváří radiální rázové vlny, které jsou vhodné k léčbě tenisového lokte, k ošetření patní ostruhy, syndromu bolestivého ramene, zánětu Achillovy šlachy. Tuto metodu lze také využít při kladívkových prstech, zarostlých nehtech, pakloubech, únavových zlomeninách, u bolestí krční a bederní páteře a mnoha dalších potíží. Pro svoji účinnost je oblíbená i ve sportovní medicíně.
Já osobně jsem se bohužel ještě s touto terapií během své fyzioterapeutické praxe nesetkala, avšak některá odborná pracoviště uvádí až 90 % úspěšnost u patní ostruhy.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..