Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 21.1.2020
svátek má Běla
zítra Slavomír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Francis Scott Fitzgerald
Jen ti nečetní, co o věcech rozhodují, jsou ve své práci šťastni a jisti tím, že jsou hodni mzdy své, - ostatní žijí v mlhách pochybností a nejistot, v očekávání chvíle, kdy bude odhalena jejich naprostá neschopnost

Užití korzetu při skolióze

 

Skolióza označuje jednoduše řečeno stav, kdy dojde k vychýlení páteře do strany.
Samotná skolióza se z lékařského hlediska dělí na několik druhů podle stupně zakřivení či vychýlení páteře.

Na základě toho pak ošetřující lékař stanoví, zda postačí jen pravidelná rehabilitace nebo nošení speciálního korzetu. V horších případech je indikovano operativní řešení. Ano, korzet by Vám mohl by pomoci, ale musíte nejdříve navštívit ortopeda nebo rehabilitačního lékaře, který Vás prohlédne, určí vhodný typ pomůcky a pokud Vám vystaví poukaz na léčebnou pomůcku, nebudete platit nic, vše by Vám hradila Vaše zdravotní pojišťovna.

Pokud k lékaří chodit nechcete, může Vám být zhotovena vhodná pomůcka na Vaše náklady. Dopředu nevím, o jaký typ korzetu by se jednalo, ceny korekčních trupových ortéz se pohybují od 15 000 do 20 000 Kč.
Zároveň bych zvážila návštěvu některé z rehabilitačních ambulancí.

Každý pacient se skoliózou by si měl osvojit a zvyknout si na takřka každodenní speciální cvičení, bez něhož se negativní vliv skoliózy na zdraví člověka nedá ovlivnit.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..