Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 19.11.2019
svátek má Alžběta
zítra Nikola

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

K.J. Erben
Však lépe v mylné naději sníti,

HSS

 

HSS = hluboký stabilizační systém, představuje svaly, svalovou souhru, která zabezpečuje stabilizaci (zpevnění) páteře během všech našich pohybů.

Mezi hlavní svaly zajiš'tující HSS řadíme hluboce uložené svaly okolo páteře, bránici, svaly břišní a svaly pánevního dna.

Aktivace svalů HSS je zahájena i při jakémkoli statickém zatížení (tedy stoji, sedu atd.), každém cíleném pohybu horních či dolních končetin.

Jejich zapojení do stabilizace páteře je automatické, mimovolní a děje se již při pouhé představě pohybu. HSS plní významnou roli v ochraně páteře proti působícím silám, zátěžím a náporům na struktury páteře. Jeho poruchy jsou důležitým faktorem při vzniku vertebrogenních obtíží (tj. poruch týkajících se páteře).

Cílené ovlivnění stabilizační funkce páteře (rozuměj svalů, které ji zajišťují) má význam jak v prevenci, tak ve vlastní léčbě již vzniklých vertebrogenních onemocnění a nejen jich. Další možnosti využití HSS jsou: nestabilní klouby (poúrozový kotník, nestabilní koleno), vadné držení těla, skoliózy, poruchy hlubokého čití, zlepšení koordinace, rovnováhy a obratnosti, udržení tělesné kondice, zdatnosti, odstranění špatných fixovaných pohybových stereotypů, získání nových.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..