Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 29.3.2023
svátek má Taťána
zítra Arnošt

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

F. Rochefoucauld
Žena je jako lilie - jemný muž se jí neodváží dotknout, ale přijde osel a sežere ji.

HSS

 

HSS = hluboký stabilizační systém, představuje svaly, svalovou souhru, která zabezpečuje stabilizaci (zpevnění) páteře během všech našich pohybů.

Mezi hlavní svaly zajiš'tující HSS řadíme hluboce uložené svaly okolo páteře, bránici, svaly břišní a svaly pánevního dna.

Aktivace svalů HSS je zahájena i při jakémkoli statickém zatížení (tedy stoji, sedu atd.), každém cíleném pohybu horních či dolních končetin.

Jejich zapojení do stabilizace páteře je automatické, mimovolní a děje se již při pouhé představě pohybu. HSS plní významnou roli v ochraně páteře proti působícím silám, zátěžím a náporům na struktury páteře. Jeho poruchy jsou důležitým faktorem při vzniku vertebrogenních obtíží (tj. poruch týkajících se páteře).

Cílené ovlivnění stabilizační funkce páteře (rozuměj svalů, které ji zajišťují) má význam jak v prevenci, tak ve vlastní léčbě již vzniklých vertebrogenních onemocnění a nejen jich. Další možnosti využití HSS jsou: nestabilní klouby (poúrozový kotník, nestabilní koleno), vadné držení těla, skoliózy, poruchy hlubokého čití, zlepšení koordinace, rovnováhy a obratnosti, udržení tělesné kondice, zdatnosti, odstranění špatných fixovaných pohybových stereotypů, získání nových.

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..