Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 29.3.2023
svátek má Taťána
zítra Arnošt

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHANNES ROBERT BECHER
Jenom malý rozum, nicotný duch pyšní se skepticismem jako módním šatem, honosí se jím jako záslužným činem.

Masáž

 

Dobrý den Lenko,
odpověď na Vaši otázku není jednoznačná. Masáž může pomoct, ale také ublížit. V období, kdy jsou potíže akutní nebo chronické, masáž pacientům rozhodně nedoporučuju.
Za chronickou bolestí zad bývají zkrácené či ochablé svaly, poškozené ploténky, záněty, skolióza, nádory, postižení kostry páteře, obezita, jednostranná či nárazová zátěž a ty samotná masáž nevyřeší.
Mnohem účinější a důležitější je stanovit příčinu bolesti (určí nejlépe rehabilitační lékař) a tu se pokusit řešit.To však neznamená, že by se člověk měl příjemných chvilek na masážním stole zcela vzdát. Jen je třeba správně je načasovat na dobu, kdy potíže ustoupily. Správně provedená masáž skutečně může prispět k šetrnému uvolnění svalů kolem páteře.
Masáž je zejména vhodná tam, kde jsou záda normálně unavená, třeba po sportu nebo fyzické námaze. Důležité také je, aby masér správně poznal, koho má před sebou. Každý člověk má jiné svalové napětí.
Jinak by se měl masér chovat ke sporovci a jinak ke starší dámě, která se nijak nehýbe. Pokud příčinou bolestí zad je fyzická námaha, masáže bych absolvovala do odeznění bolesti. Pokud však bolesti přetrvávají dlouhodobě, doporučuji navštívit lékaře.
 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..