Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 24.7.2019
svátek má Kristýna
zítra Jakub

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

NIKOLAJ GAVRILOVIČ ČERNYŠEVSKIJ
Přesvědčení zaměstnává náš rozum, jen když srdce odpočívá od svého hoře nebo radosti.

Akutní "houser"

 

Milá Petro,
napřed Vám vysvětlím zkratky. Akutní lumbago je česky a lidově řečeno-akutní houser. VAS je vertbrogení algický syndrom-to je široký název pro bolestivé stavy páteře. Blokáda Lp a SIKů je blokáda bederní páteře a kloubů křížové kosti. MT je magnetoterapie a DDpr. je typ elektroléčby tzv. diadynamik.
Myslím, že tato volba léčby je velmi zatěžující a může Vám zpočátku bolesti zhoršit. Doporučovala bych Vám navštívit neurologa, aby zjistil, jak je blokáda opravdu závažná, jestli nejde o výhřez ploténky atd.

Jinak jako léčba u těchto stavů se nejlépe osvědčuje klid a léky v počáteční fázi, pak cílená rehabilitace pod odborným vedením fyzioterapeuta. Rehabilitace by měla být zaměřena na uvolňovací techniky, mobilizace a šetrné cvičení obsahující aktivaci HSS - hluboký stabilizační systém, cviky protahovací a posilovací.

Může být doplněna o fyzikální terapií, ale jen jedním druhem. Tedy buď elektroléčba nebo magnetoterapie. Léčba zahrnuje většinou 5 - 8 náštěv u fyzioterapeuta.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..