Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 16.9.2019
svátek má Ludmila
zítra Naděžda

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SIMONE DE BEAUVOIROVÁ
Adam byl ten druhý náčrt a stvoření člověka se Bohu zcela podařilo teprve tehdy, když stvořil Evu.

Akutní "houser"

 

Milá Petro,
napřed Vám vysvětlím zkratky. Akutní lumbago je česky a lidově řečeno-akutní houser. VAS je vertbrogení algický syndrom-to je široký název pro bolestivé stavy páteře. Blokáda Lp a SIKů je blokáda bederní páteře a kloubů křížové kosti. MT je magnetoterapie a DDpr. je typ elektroléčby tzv. diadynamik.
Myslím, že tato volba léčby je velmi zatěžující a může Vám zpočátku bolesti zhoršit. Doporučovala bych Vám navštívit neurologa, aby zjistil, jak je blokáda opravdu závažná, jestli nejde o výhřez ploténky atd.

Jinak jako léčba u těchto stavů se nejlépe osvědčuje klid a léky v počáteční fázi, pak cílená rehabilitace pod odborným vedením fyzioterapeuta. Rehabilitace by měla být zaměřena na uvolňovací techniky, mobilizace a šetrné cvičení obsahující aktivaci HSS - hluboký stabilizační systém, cviky protahovací a posilovací.

Může být doplněna o fyzikální terapií, ale jen jedním druhem. Tedy buď elektroléčba nebo magnetoterapie. Léčba zahrnuje většinou 5 - 8 náštěv u fyzioterapeuta.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..