Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 16.9.2019
svátek má Ludmila
zítra Naděžda

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Nemůžeme milovat toho, koho se bojíme, ani toho, kdo se bojí nás

Bolesti zad ve stáří

 

Dobrý den paní,
začnu trochu negativně, ale realisticky. Je nutné si uvědomit, že tělo starého člověka hůře bojuje s nemocemi, špatněji a dlouze se vyrovnává s prodělanými úrazy nebo operacemi. Věk 85 je již označován za vysoké stáří a určitý stupeň bolesti k němu patří. Stáří sebou nese celou řadu negativních a degenerativních změn na lidském organismu. Organismu se stává laicky řečeno opotřebovaný. Ubývá svalové hmoty a s ní svalové síly, zvyšuje se lomivost kostí, snižuje se výkonnost oběhového systému, dýchání se stává namáhavější, snižuje se činnost vylučovacího systému, tak i nervového systému. Již tyto samostatné tělesné změny a mnohé další vedou ke vzniku bolesti.
Od bolesti babičce můžete pomoci faramakologicky, tedy léky proti bolesti, které v případě nutnosti předepíše ošetřující lékaře nebo můžete vyzkoušet gely, masti. Jednou z častých a užívaných mastí je u řady pacientů právě Koňská mast. Krom farmakologie může bolest snížit dostatečný a zdravý spánek, verbální působení, hlazení, držení za ruku, manuální činnosti, četba, zkrátka vše co odpoutá pozornost od bolesti. Nezapomínejte na vhodný pohyb. Ideální je v tomto věku chůze, raději na kratší vzdálenost ale několikrát denně.
Přeju hezký den.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..