Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 23.7.2019
svátek má Libor
zítra Kristýna

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Plautus Titus Maccius
Dobrá mysl v neštěstí zažene hned půl zla.

Bolesti zad ve stáří

 

Dobrý den paní,
začnu trochu negativně, ale realisticky. Je nutné si uvědomit, že tělo starého člověka hůře bojuje s nemocemi, špatněji a dlouze se vyrovnává s prodělanými úrazy nebo operacemi. Věk 85 je již označován za vysoké stáří a určitý stupeň bolesti k němu patří. Stáří sebou nese celou řadu negativních a degenerativních změn na lidském organismu. Organismu se stává laicky řečeno opotřebovaný. Ubývá svalové hmoty a s ní svalové síly, zvyšuje se lomivost kostí, snižuje se výkonnost oběhového systému, dýchání se stává namáhavější, snižuje se činnost vylučovacího systému, tak i nervového systému. Již tyto samostatné tělesné změny a mnohé další vedou ke vzniku bolesti.
Od bolesti babičce můžete pomoci faramakologicky, tedy léky proti bolesti, které v případě nutnosti předepíše ošetřující lékaře nebo můžete vyzkoušet gely, masti. Jednou z častých a užívaných mastí je u řady pacientů právě Koňská mast. Krom farmakologie může bolest snížit dostatečný a zdravý spánek, verbální působení, hlazení, držení za ruku, manuální činnosti, četba, zkrátka vše co odpoutá pozornost od bolesti. Nezapomínejte na vhodný pohyb. Ideální je v tomto věku chůze, raději na kratší vzdálenost ale několikrát denně.
Přeju hezký den.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..