Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

LATINSKÉ PŘÍSLOVÍ
Kapka štěstí nad bečku moudrosti.

Vysvětlení nálezu při bolesti hlavy

 

Dobrý den,

Vaše zpráva obsahuje výsledky rentgenového vyšetření C (krční) a Th (hrudní) páteře. Křivka Vaší krční páteř tzv. lordóza je vyrovnaná, správně by měla být prohnutá směrem vpřed, hrudní křivka tzv. kyfóza je ve správném postavení. Páteř se skládá z jednotlivých obratlů.

Výška a tvar obratlů jsou v pořádku, avšak čtvrtý a pátý krční obratel + obratle ve střední hrudní páteři jsou protaženy osteofyty. Osteofyty jsou kostní výrůstky označované jako degenerativní změny.

Ještě k ploténkám. Ploténky jsou mezi jednotlivými obratli jejich funkcí je tlumení nárazů, bránění tření jednotlivých kostí o sebe a umožňují vzájemný pohyb obratlů. Ty Vaše, konkrétně krční 2., 4. a 5. jsou sníženy. To znamená, že jejich tvar již není fyziologický, je změněn.

Výše popsané změny se mohou podílet na vzniku bolesti krční páteře a bolesti hlavy, avšak s největší pravděpodobností nejsou jedinou příčinou Vašich potíží.

S pozdravem Ilona Drábková

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..