Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 23.7.2019
svátek má Libor
zítra Kristýna

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Oskar Wilde
Muž může být šťastný s jakoukoli ženou, pokud ji nemiluje.

Vysvětlení nálezu při bolesti hlavy

 

Dobrý den,

Vaše zpráva obsahuje výsledky rentgenového vyšetření C (krční) a Th (hrudní) páteře. Křivka Vaší krční páteř tzv. lordóza je vyrovnaná, správně by měla být prohnutá směrem vpřed, hrudní křivka tzv. kyfóza je ve správném postavení. Páteř se skládá z jednotlivých obratlů.

Výška a tvar obratlů jsou v pořádku, avšak čtvrtý a pátý krční obratel + obratle ve střední hrudní páteři jsou protaženy osteofyty. Osteofyty jsou kostní výrůstky označované jako degenerativní změny.

Ještě k ploténkám. Ploténky jsou mezi jednotlivými obratli jejich funkcí je tlumení nárazů, bránění tření jednotlivých kostí o sebe a umožňují vzájemný pohyb obratlů. Ty Vaše, konkrétně krční 2., 4. a 5. jsou sníženy. To znamená, že jejich tvar již není fyziologický, je změněn.

Výše popsané změny se mohou podílet na vzniku bolesti krční páteře a bolesti hlavy, avšak s největší pravděpodobností nejsou jedinou příčinou Vašich potíží.

S pozdravem Ilona Drábková

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..