Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 14.12.2018
svátek má Lýdie
zítra Radana a Radan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Murphy
Čím krásnější je žena, která vás miluje, tím jednodušší je opustit ji bez toho, aniž byste příliš ranili její city.

Vysvětlení nálezu při bolesti hlavy

 

Dobrý den,

Vaše zpráva obsahuje výsledky rentgenového vyšetření C (krční) a Th (hrudní) páteře. Křivka Vaší krční páteř tzv. lordóza je vyrovnaná, správně by měla být prohnutá směrem vpřed, hrudní křivka tzv. kyfóza je ve správném postavení. Páteř se skládá z jednotlivých obratlů.

Výška a tvar obratlů jsou v pořádku, avšak čtvrtý a pátý krční obratel + obratle ve střední hrudní páteři jsou protaženy osteofyty. Osteofyty jsou kostní výrůstky označované jako degenerativní změny.

Ještě k ploténkám. Ploténky jsou mezi jednotlivými obratli jejich funkcí je tlumení nárazů, bránění tření jednotlivých kostí o sebe a umožňují vzájemný pohyb obratlů. Ty Vaše, konkrétně krční 2., 4. a 5. jsou sníženy. To znamená, že jejich tvar již není fyziologický, je změněn.

Výše popsané změny se mohou podílet na vzniku bolesti krční páteře a bolesti hlavy, avšak s největší pravděpodobností nejsou jedinou příčinou Vašich potíží.

S pozdravem Ilona Drábková

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..