Svátky

Dobrý večer,
dnes je neděle 24.6.2018
svátek má Jan
zítra Ivan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Mark Twain
V smutku si vystačíme i sami se sebou. Ale když chceme prožít plné štěstí, musíme se o něj s někým podělit.

Vysvětlení nálezu při bolesti hlavy

 

Dobrý den,

Vaše zpráva obsahuje výsledky rentgenového vyšetření C (krční) a Th (hrudní) páteře. Křivka Vaší krční páteř tzv. lordóza je vyrovnaná, správně by měla být prohnutá směrem vpřed, hrudní křivka tzv. kyfóza je ve správném postavení. Páteř se skládá z jednotlivých obratlů.

Výška a tvar obratlů jsou v pořádku, avšak čtvrtý a pátý krční obratel + obratle ve střední hrudní páteři jsou protaženy osteofyty. Osteofyty jsou kostní výrůstky označované jako degenerativní změny.

Ještě k ploténkám. Ploténky jsou mezi jednotlivými obratli jejich funkcí je tlumení nárazů, bránění tření jednotlivých kostí o sebe a umožňují vzájemný pohyb obratlů. Ty Vaše, konkrétně krční 2., 4. a 5. jsou sníženy. To znamená, že jejich tvar již není fyziologický, je změněn.

Výše popsané změny se mohou podílet na vzniku bolesti krční páteře a bolesti hlavy, avšak s největší pravděpodobností nejsou jedinou příčinou Vašich potíží.

S pozdravem Ilona Drábková

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..