Svátky

Příjemnou noc,
dnes je neděle 18.3.2018
svátek má Eduard
zítra Josef

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Seneca Lucius Annaeus
Trvalé neštěstí má tu jedinou výhodu, že ty, které stále sužuje, nakonec zocelí.

Hypermobilta jako příčina ztuhlých svalů

 

Dobrý den paní Ivono,
Ano, hypermobilita je jednou z častých příčin ztuhlých svalů, Ztuhlé svaly nebo jiný tělesný problém může vyvolat psychickou úzkost, bolest a naopak. Psychická zátěž může být příčinou tělesných problémů. Léčba hypermobility patří do rukou zkušených fyzioterapeutů.

Nesprávně zvolená léčba může stav zhoršit či vyvolat další problem. Pacienti s hypemobilitou se musí vyvarovat protahovacích cviků (strečinku) a své klouby spíše stabilizovat. Stabilizační cvičení se provádějí na nějaké nestabilní ploše,na trampolíně nebo na cvičební pomůcce, která má tvar polokoule. Důležité je take posílit svalstvo, ne však s činkami, vhodnější je překonávání odporu vyvolaného pružinami nebo nějakým elastickým materiálem. Nemocní by měli často měnit polohu, nesedět dlouho u počítače a u televize.
Co se týče léků, pacienti by neměli brát ty, které snižují svalové napětí. Přitom při bolestech pohybové soustavy se používají velmi často zcela automaticky. Jenže člověk s hypermobilitou právě takové účinky vůbec nepotřebuje. Je třeba vzít v úvahu, že svalové napětí snižují nežádoucím způsobem rovněž antidepresiva a částečně i takzvaná nesteroidní antirevmatika. Tedy léky na bolest s obsahem paracetamolu či ibuprofenu.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..