Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 22.5.2019
svátek má Emil
zítra Vladimír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

BRIGITTE BARDOT
Lásku je třeba brát sportovně - pak budete šťasten

Hypermobilta jako příčina ztuhlých svalů

 

Dobrý den paní Ivono,
Ano, hypermobilita je jednou z častých příčin ztuhlých svalů, Ztuhlé svaly nebo jiný tělesný problém může vyvolat psychickou úzkost, bolest a naopak. Psychická zátěž může být příčinou tělesných problémů. Léčba hypermobility patří do rukou zkušených fyzioterapeutů.

Nesprávně zvolená léčba může stav zhoršit či vyvolat další problem. Pacienti s hypemobilitou se musí vyvarovat protahovacích cviků (strečinku) a své klouby spíše stabilizovat. Stabilizační cvičení se provádějí na nějaké nestabilní ploše,na trampolíně nebo na cvičební pomůcce, která má tvar polokoule. Důležité je take posílit svalstvo, ne však s činkami, vhodnější je překonávání odporu vyvolaného pružinami nebo nějakým elastickým materiálem. Nemocní by měli často měnit polohu, nesedět dlouho u počítače a u televize.
Co se týče léků, pacienti by neměli brát ty, které snižují svalové napětí. Přitom při bolestech pohybové soustavy se používají velmi často zcela automaticky. Jenže člověk s hypermobilitou právě takové účinky vůbec nepotřebuje. Je třeba vzít v úvahu, že svalové napětí snižují nežádoucím způsobem rovněž antidepresiva a částečně i takzvaná nesteroidní antirevmatika. Tedy léky na bolest s obsahem paracetamolu či ibuprofenu.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..