Svátky

Dobré ráno,
dnes je pondělí 16.9.2019
svátek má Ludmila
zítra Naděžda

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CHARLES AZNAVOUR
Ideální žena je taková, která nás nepodvádí, ale je tak nádherná, jako by to stále dělala. 

Syndrom karpálního tunelu

 

Dobry den,
motokros je jeden ze sportů, který klade velké nároky na celé horní končetiny a to hlavně na předloktí a zápěstí. Během jízdy dochází k cele řade otřesů, které musí horní končetiny tlumit. Pokud dochází k postupné ztrátě síly a citu v prstech, předloktí, mohlo by se jednat buď o zánět šlach nebo spíš o syndrom tzv. karpálního tunelu.

Při tomto onemocnění dochází k postupnému zúžení "průchodky" pro cévy a nervy pod šlachami na dlaňové straně zápěstí. Zaškrcením pak trpí zejména nervy, které postupně odumírají a dochází ke ztrátě citu, síly, brnění.
Příčinou je často kombinace vrozené dispozice, otřesů a velmi pravděpodobně chyby v technice. Chyba spočívá v přenesení váhy těla na dlaně, zalomení zápěstí vzhůru a křečovitém držení řídítek. Důsledkem toho je přetížení šlach prstů a ostatních vazivových struktur v karpálním tunelu, které tím zbytní a utlačují přitom okolní nervy.

Rozhodně doporučuji vyhledat co nejdříve ambulanci ortopeda, i prostý neléčený zánět šlach má tendenci přejít do chronicity, o rizicích neléčeného syndromu karpálního tunelu nemluvě.

Hezký den přeje Ilona

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..