Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
K hlouposti patří, že cizí chyby vidí, na své zapomíná.

Syndrom karpálního tunelu

 

Dobry den,
motokros je jeden ze sportů, který klade velké nároky na celé horní končetiny a to hlavně na předloktí a zápěstí. Během jízdy dochází k cele řade otřesů, které musí horní končetiny tlumit. Pokud dochází k postupné ztrátě síly a citu v prstech, předloktí, mohlo by se jednat buď o zánět šlach nebo spíš o syndrom tzv. karpálního tunelu.

Při tomto onemocnění dochází k postupnému zúžení "průchodky" pro cévy a nervy pod šlachami na dlaňové straně zápěstí. Zaškrcením pak trpí zejména nervy, které postupně odumírají a dochází ke ztrátě citu, síly, brnění.
Příčinou je často kombinace vrozené dispozice, otřesů a velmi pravděpodobně chyby v technice. Chyba spočívá v přenesení váhy těla na dlaně, zalomení zápěstí vzhůru a křečovitém držení řídítek. Důsledkem toho je přetížení šlach prstů a ostatních vazivových struktur v karpálním tunelu, které tím zbytní a utlačují přitom okolní nervy.

Rozhodně doporučuji vyhledat co nejdříve ambulanci ortopeda, i prostý neléčený zánět šlach má tendenci přejít do chronicity, o rizicích neléčeného syndromu karpálního tunelu nemluvě.

Hezký den přeje Ilona

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..