Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 14.12.2018
svátek má Lýdie
zítra Radana a Radan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Ovidius Naso Publius
Dokud budeš šťasten, budeš mít četné přátele, až se časy zamračí, zůstaneš sám.

Nesprávná chůze u dítěte

 

Dobrý den paní Moniko,
instruktorka plavání má pravdu, nevhodné a nesprávné zapojení nožičky při chůzi může u dítěte způsobit řadu problémů v budoucnu.
Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že dítětě se během prvního roku začíná učit chodit a správný stereotyp chůze upevňuje v následujících měsících. Pokud je na první pohled patrné, že levá nožička pracuje zcela odlišně od pravé, obraťte se na lékaře.
Správnost zapojování, kladení, odvíjení nožičky při chůzi by měl posoudit ortoped, dětský nebo rehabilitační lékař.
Zkuste se obrátit na svou dětskou lékařku, ta by měla být schopna posoudit správný vývoj chůze a v případě problému navrhnout řešení a doporučit vhodného ortopeda, rehabilitačního lékaře nebo fyzioterapeuta. U fyzioterapeuta bych se zajímala, zda má zkušenosti s touto problématikou a jaké metody k léčbě využívá. Možná by mohla pomoct Vojtova terapie, pokud se jedná o vývojovou chybu, ale to musí posoudit výše zmínění lékaři. Bohužel konkrétního lékaře Vám doporučit nemůže, nikoho z Českého Krumlova a okolí neznám.
Krásný den přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..