Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 16.9.2019
svátek má Ludmila
zítra Naděžda

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ARCHIBALD JOSEPH CRONIN
Jestliže se moc milujete a ještě vám něco schází, pak se milujete málo!

Vyšetření hlavových kloubů

 

Dobrý den,
pád na ledový sníh či jiné trauma i mikrotrauma mohou být příčinou funkční poruchy nejen hlavových kloubů, krční páteře, ale i dalších segmentů.

Při blokádě hlavových kloubů dochází nejen ke změně hybnosti daného segmentu, ale mohou se také objevit bolesti hlavy, možno i šíje, závratě, bolest může vystřelovat do oblasti ucha, tváře, křížové oblasti.

Při vyšetření hlavových kloubů je nutné vyšetřit také tzv. SI skloubení a skloubení nohy, chodidla, jelikož zde dochází k řetězení poruch. Pokud nedojde k odstranění blokády SI, nohy, nelze úspěšně odstranit poruchy plynoucí z hlavových kloubů a naopak.
Jelikož rentgen nezjistil žádné abnormality a potíže přetrvávají, doporučuji navštívit opravdu zkušeného fyzioterapeuta, který minimálně absolvoval kurz mobilizací. Ten by měl Vašeho syna vyšetřit, šetrně odstranit případně blokády a funkční poruchy.

S pozdravem Ilona Drábková

 

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..