Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

VÁCLAV BĚLOHRADSKÝ
Ctnosti doby nenormální jsou neřesti doby normální.

Vyšetření hlavových kloubů

 

Dobrý den,
pád na ledový sníh či jiné trauma i mikrotrauma mohou být příčinou funkční poruchy nejen hlavových kloubů, krční páteře, ale i dalších segmentů.

Při blokádě hlavových kloubů dochází nejen ke změně hybnosti daného segmentu, ale mohou se také objevit bolesti hlavy, možno i šíje, závratě, bolest může vystřelovat do oblasti ucha, tváře, křížové oblasti.

Při vyšetření hlavových kloubů je nutné vyšetřit také tzv. SI skloubení a skloubení nohy, chodidla, jelikož zde dochází k řetězení poruch. Pokud nedojde k odstranění blokády SI, nohy, nelze úspěšně odstranit poruchy plynoucí z hlavových kloubů a naopak.
Jelikož rentgen nezjistil žádné abnormality a potíže přetrvávají, doporučuji navštívit opravdu zkušeného fyzioterapeuta, který minimálně absolvoval kurz mobilizací. Ten by měl Vašeho syna vyšetřit, šetrně odstranit případně blokády a funkční poruchy.

S pozdravem Ilona Drábková

 

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..