Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
K hlouposti patří, že cizí chyby vidí, na své zapomíná.

Svalová křeč

 

Dobrý den.
S největší pravděpodobností se jedná o svalovou křeč, v krajním případě o rupturu (natržení, přetržení) svalu. Svalová křeč sama o sobě způsobuje velmi nepříjemné až bolestivé napnutí svalu nebo celých svalových skupin. Sportovec většinou už nějaký čas před křečí ví, že k ní dojde.
Prvními příznaky bává zvláštní pocit ve svalu, který pak bude postižen. Příčin může být několik. Nedostatečný strečink před a po běhu, nadměrná únava pohybového aparátu, špatně zvolená tréninková dávka, přetrénování, podchlazení nebo přehřátí svalů, nevhodná životospráva (špatný pitný režim, nedostatek minerálních látek, nevyvážená strava). Prevencí je vyvarovat se těmto příčinám, dostatečně se protahovat, dodržovat pitný režim včetně dostatečného přísunu minerálů a zařadit do tréninkového cyklu potřebné množství jednotek regenerace.
Pokud budou potíže přetrvávat vyhledala bych sportovního nebo rehabilitačního lékaře k stanovení hlavní příčiny a vhodné léčby.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..