Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 14.12.2018
svátek má Lýdie
zítra Radana a Radan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

GEORGES BENJAMIN CLEMENCEAU
Válka je sérií katastrof, které rozhodnou o vítězi.

Svalová křeč

 

Dobrý den.
S největší pravděpodobností se jedná o svalovou křeč, v krajním případě o rupturu (natržení, přetržení) svalu. Svalová křeč sama o sobě způsobuje velmi nepříjemné až bolestivé napnutí svalu nebo celých svalových skupin. Sportovec většinou už nějaký čas před křečí ví, že k ní dojde.
Prvními příznaky bává zvláštní pocit ve svalu, který pak bude postižen. Příčin může být několik. Nedostatečný strečink před a po běhu, nadměrná únava pohybového aparátu, špatně zvolená tréninková dávka, přetrénování, podchlazení nebo přehřátí svalů, nevhodná životospráva (špatný pitný režim, nedostatek minerálních látek, nevyvážená strava). Prevencí je vyvarovat se těmto příčinám, dostatečně se protahovat, dodržovat pitný režim včetně dostatečného přísunu minerálů a zařadit do tréninkového cyklu potřebné množství jednotek regenerace.
Pokud budou potíže přetrvávat vyhledala bych sportovního nebo rehabilitačního lékaře k stanovení hlavní příčiny a vhodné léčby.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..