Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 22.5.2019
svátek má Emil
zítra Vladimír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JEAN-GALBERT DE CAMPISTRON
Láska z vděčnosti je nejhorší druh lásky, protože si nikdy nejsme jisti, za jak dlouho se změní v nenávist. 

Křížová oblast pánve

 

Dobrý den paní J.,
určitě se obraťte co nejdříve na odborníka nejlépe neurologa nebo rehabilitačního lékaře. Doporučení Vám může vystavit i Váš praktický lékař.

Samotné infuze či léky proti bolesti příčinu neřeší, jen na určitou dobu potlačí již vzniklé problémy. Výše jmenovaní lékaři by měli určit příčinu Vašich potíží a doporučit rehabilitační řešení. Ani já přesně nevím, co přesně paní doktorka myslí obrácenou pánví.

Pokud je pánev skloněna vpřed mluvíme o tzv. anteverzi nebo naopak retroverzi, pokud je pánev skloněna vzad. Obě postavení jsou nefyziologická a mohou vyvolat řadu potíží. Rehabilitační léčba spočívá především v nácviku koaktivace – svalová souhra bránice, břišních svalů a svalů pánevního dna.

Tato svalová souhra zajistí přes změnu nitrobřišního tlaku stabilitu páteře a má korekční vliv na postavení páteře a pánve. Dále se provádí nácvik správného držení těla, protahují zkrácené svalové skupiny a mnohé další techniky. Vždy záleží na nálezu a také schopnostech fyzioterapeuta.

Přeji krásný den, s pozdravem Ilona Drábková

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..