Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

LUDWIG VAN BEETHOVEN
Bez srdečnosti nemůže být nikdo vynikajícím člověkem. 

Křížová oblast pánve

 

Dobrý den paní J.,
určitě se obraťte co nejdříve na odborníka nejlépe neurologa nebo rehabilitačního lékaře. Doporučení Vám může vystavit i Váš praktický lékař.

Samotné infuze či léky proti bolesti příčinu neřeší, jen na určitou dobu potlačí již vzniklé problémy. Výše jmenovaní lékaři by měli určit příčinu Vašich potíží a doporučit rehabilitační řešení. Ani já přesně nevím, co přesně paní doktorka myslí obrácenou pánví.

Pokud je pánev skloněna vpřed mluvíme o tzv. anteverzi nebo naopak retroverzi, pokud je pánev skloněna vzad. Obě postavení jsou nefyziologická a mohou vyvolat řadu potíží. Rehabilitační léčba spočívá především v nácviku koaktivace – svalová souhra bránice, břišních svalů a svalů pánevního dna.

Tato svalová souhra zajistí přes změnu nitrobřišního tlaku stabilitu páteře a má korekční vliv na postavení páteře a pánve. Dále se provádí nácvik správného držení těla, protahují zkrácené svalové skupiny a mnohé další techniky. Vždy záleží na nálezu a také schopnostech fyzioterapeuta.

Přeji krásný den, s pozdravem Ilona Drábková

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..