Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Dante Alighieri
Žádná bolest se nesnáší hůř než vzpomínky na štěstí v době neštěstí.

Operace kyčelního kloubu

 

Dobrý den paní N.,
Pokud trpíte nadváhou, snížení váhy před operací je velmi vhodné až téměř nezbytné. Jízda na rotopedu je často doporučována a patří k nejvhodnějším aktivitám u kloubního onemocnění. Pokud je třeba snížit váhu je třeba dodržet několik pravidel: jízda by měla trvat minimálně půl hodiny při optimální tepový frekvenci. Pro optimální tepovou frekvence se uvádí vzorec: 180 minus Váš věk. Až po půl hodině jízdy se začíná spalovat tuk. Důležité je nepřetížit kloub a volit spíše mírnou zátěž. Mezi další vhodné aktivity patří plavání, cvičení ve vodě, chůze ve vhodné obuvi po měkkém terénu s použitím holí.
V akutním stádiu – při velké bolestivosti se doporučuje izometrické cvičení na břišní, hýžďové a stehenní svalstvo, cvičení ve vodě a ruční trakce kyčelního kloubu, která velmi často přináší úlevu. Vše by jste se měla naučit pod vedením fyzioterapeuta.

Přeji hodně zdaru a krásný den, s pozdravem Drábková
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..