Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 16.9.2019
svátek má Ludmila
zítra Naděžda

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARIE DE VICHY-CHAMPROND
Je božské milovat, ale ďábelské je komplikovat si láskou život.

Tuhost krční páteře

 

Dobrý den pane D.,
nejen polštář ale také nevhodná poloha během spánku mohou být jednou z příčin Vašich potíží. Při spánku je důležité mít páteř v neutrální poloze. Tedy ne v záklonu, předklonu, úklonu, rotaci.

Pokud ležíte převážně na boku je nutné hlavu podepřít podhlavníkem, vhodným polštářem. Správná výška se určuje podle šířky ramen a také způsobu lehu. Podhlavník musí být tak velký, aby hlava ležela stabilně, sice poddajný, ale dost pevný, aby udržel hlavu ve správné – neutrální poloze, a proto musí mít i správnou, individuálně určenou výšku. Nikdy nesmí vniknout pod ramena.

Pokud spíte na břiše, je nutný tento návyk opustit, protože v této poloze dochází k maximálnímu přetížení krční páteře. Pokud spíte hlavně na zádech s máte i mírně kulatá záda je nutné opět použít podhlavník, který zabrání nevhodnému záklonu hlavy. Správnou velikost by měl určit specializovaný prodejce, který umožní podhlavník před koupí vyzkoušet.
Klidný spánek a bezbolestná rána přeje Ilona Drábková

 

 

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..