Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 24.2.2020
svátek má Matěj
zítra Liliana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

EUGÉNE DELACROIX
Musíme být velmi smělí, abychom se odvážili být sebou samými! 

Crohnova choroba

 

Dobrý den,
pacienti s Crohnovou chorobou se mohou věnovat celé řadě sportovních aktivit, ale je lepší je vždy prokonzultovat s osobním lékařem. Všeobecně platí: vyvarovat se kontaktním sportům, sportům s otřesy, pády, začít s postupnou zátěží do lehké únavy. Pozor také na posilovnu, pokud chcete nabrat zde svalovou hmotu, cvičte zpočátku pod odborným dohledem.
Posilování má své zásady, při špatně prováděném posilování se zvyšuje tlak jak v břišní tak hrudní dutině, což je ve Vašem případě nežádoucí. Sport je výborným prostředkem ke zlepšení fyzické kondice a také pomáhá rozpustit příznaky podobné depresi, které tuto chorobu často doprovázejí. Sportování přichází v úvahu v remisi, kdy se cítíte dobře. V průběhu relapsu moc chuti sportovat asi mít nebudete, obecně je v tomto období lepší odpočívat. Bohužel netuším v jakém stavu jsou momentálně jizvy, ale jste již 3 měsíce po operaci, tak bych se neobávala s pohybem začít. Pro jistotu se poraďte s lékařem.
Orbitrek je přístroj, který posiluje efektivně svaly nohou, stehen a hýždí a protáhne také vaše zádové svaly, ramena a paže. Pozitivně působí na kardiovaskulární systém, podporuje látkovou výměnu a zlepšuje tělesnou kondici. Nedochází k jednostrannému přetěžování kloubů, je šetrný k zádům a kloubům- na rozdíl od klasického běhu v terénu po tvrdém povrchu. Na orbitreku můžete sledovat svoji tepovou frekvenci a zvolit si zátěž dle momentální fyzické kondice.

Mnoho sportovních zážitků a spoustu energie přeje Ilona Drábková

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..