Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je pátek 21.9.2018
svátek má Matouš
zítra Darina

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

PHIL BOSMANS
Abys měl aspoň kapičku štěstí, alespoň trochu toho nebe na zemi, musíš se smířit se životem, se svým vlastním životem - takovým, jaký je.

Dornova metoda při bolesti zad

 

Dobrý den,
Dornova metoda je manuální terapie, která umožňuje nápravu obratlů a kloubů, kdy za aktivní účasti pacienta jsou přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy. Osobně tuto metodu nepoužívám, nebyla jsem v ní vyškolena a nemám s ní zkušenosti.

Literatura i kurzy jsou běžně dostupné veřejnosti, v čemž shledávám veliké riziko v ublížení na zdraví. Při terapii se zasahuje do páteře a proto by měla být z mého pohledu prováděna jen vyškoleným medicínským personálem – lékař, fyzioterapeut. Metoda má také své kontraindikace – okolnost nebo stav pacienta vylučující některé léčebné postupy, výkony. Pokud se rozhodnete absolvovat tuto metodu, ohlídejte si typ terapeuta.

Krásný den přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..