Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 14.12.2018
svátek má Lýdie
zítra Radana a Radan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Ernest Hemingway
Když píšu knihu nebo povídku, začnu psát každé ráno co nejdříve po rozednění. Nikdo mě neruší, je chladno a psaní mě zahřeje.

Rovnání kostrče

 

Dobrý den paní Jano,
Metoda dle Ludmily Mojžíšové - LM má široké uplatnění: používá se u široké škály různých vertebrogenních potíží (bolesti zad, výhřezy, blokády, migrény..), pomáhá při nesnázích s otěhotněním, inkontinencí, přináší zlepšení nálezu spermiogramu, snižuje bolest při pohlavním styku, bolest zevních pohlavních orgánů, vaječníků, řeší bolestivou, nepravidelnou, vynechávající menstruaci… Rovnání kostrče je metoda nebolestivá, ale trošku nepříjemná.
Samotné narovnání kostrče se provádí přes konečník a trvá kolem 5 minut. Narovnání předchází nahřátí pánve soluxem. Pak si pacient klekne na všechny čtyři. Terapeut zavede část prstu do konečníku a uvolní svalové napětí, po chvíli zajede trošku hloub ke kostrči, kde jemným tlakem a pohybem napraví - vrátí kostrč do správné pozice.
Na závěr chci upozornit: mobilizace kostrče je jen část metody dle LM a ne vždy vede ke zlepšení stavu, ba naopak může stav i zhoršit. Vždy je nutné absolvovat kompletní vyšetření a metodiku dle LM!!!
S pozdravem Ilona
 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..