Svátky

Dobrý večer,
dnes je neděle 24.6.2018
svátek má Jan
zítra Ivan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

PYTHAGORAS ZE SÁMU
Poznáš, že lidé sami si působí všechny své strasti. 

Pilates

 

Dobrý den paní N.,
já osobně nemám nic proti cvičení Pilates. Ba naopak dost často ho pacientům doporučuji pro zpevnění trupového korzetu a některé prvky využívám již v průběhu rehabilitace. Na druhou stranu jsem se setkala během své praxe s pacienty, kde Pilates napáchal víc škody než užitku.
Problém nevidím v samotném cvičení, ale v jeho provedení a dávkování. Skupinu cvičících tvoří vždy různě zdatní jedinci, zde je na instruktorce, aby prováděla pravidelně během cvičení korekci, kontrolovala zaujaté pozice, průběh provedení a volila jednotlivé prvky dle fyzických schopností každého jedince.
Rada na závěr: nikdy se nenechte strhnout výkony instruktorky či cvičících kolem, důležité je provést každý cvik správně, tak aby nedocházelo k poškození těla.
Krásný den a radost z pohybu přeje Ilona
 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..