Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 14.12.2018
svátek má Lýdie
zítra Radana a Radan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Devět desetin moudrosti je – být moudrý včas.

Pilates

 

Dobrý den paní N.,
já osobně nemám nic proti cvičení Pilates. Ba naopak dost často ho pacientům doporučuji pro zpevnění trupového korzetu a některé prvky využívám již v průběhu rehabilitace. Na druhou stranu jsem se setkala během své praxe s pacienty, kde Pilates napáchal víc škody než užitku.
Problém nevidím v samotném cvičení, ale v jeho provedení a dávkování. Skupinu cvičících tvoří vždy různě zdatní jedinci, zde je na instruktorce, aby prováděla pravidelně během cvičení korekci, kontrolovala zaujaté pozice, průběh provedení a volila jednotlivé prvky dle fyzických schopností každého jedince.
Rada na závěr: nikdy se nenechte strhnout výkony instruktorky či cvičících kolem, důležité je provést každý cvik správně, tak aby nedocházelo k poškození těla.
Krásný den a radost z pohybu přeje Ilona
 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..