Svátky

Dobré poledne,
dnes je pondělí 24.2.2020
svátek má Matěj
zítra Liliana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Neznámý autor
Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty, vypitá láhev rumu o 4 minuty a pracovní den o 8 hodin.

Šance na zlepšení hybnosti

 

Moje odpověď bude všeobecná, protože neznám současný stav přítele. Konkrétně neznám jeho pohybové a svalové schopnosti, nevím, zda je na horních končetinách paraparéza, jak silné je trupové svalstvo, jak dalece je zachováno čití, zda při chůzi používá dlahy ... Proto také těžko můžu zhodnotit, jak velké jsou rezervy na zlepšení.
Píšete, že přítel byl půl roku v Kladrubech, z toho soudím, že absolvoval řadu rehabilitací, v kterých by měl nadále pokračovat. Jsem si vědoma, že ke spoustě metodik je třeba fyzioterapeuta a řada pomůcek, na druhou stranu si přítel určitě osvojil prvky, u kterých není třeba asistence a v těch by se měl nadále zdokonalovat. Současná rehabilitace 2 x do týdne není určitě dostačující, přítel by měl rehabilitovat denně. Individuálně, co zvládne sám a pak s dopomocí např. Vaší – nechte si ukázat některé metodiky a postupy na poliklinice.

Denním cvičením, zvyšováním náročnosti a intenzity cvičení zlepšíte nejen celkovou kondici ale i chůzi. Cvičení doplňte procházkami, zkoušejte postupně zvyšovat vzdálenost. V době nevlídného počasí nebo při zhoršení stavu např. po prodělané chřipce může pomoct zlepšit kondici motomed. Pokud je pro Vás odpověď nedostačující, obraťte se s dotazem na současného fyzioterapeuta na poliklinice nebo kontaktujte zpětně Kladruby, ty znají zdravotní stav přítele.
Hodně sil a úspěchů přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..