Svátky

Dobré poledne,
dnes je pátek 14.12.2018
svátek má Lýdie
zítra Radana a Radan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

GEORG CHRISTOPH LICHTENBERG
Láska je slepá, ale manželství jí vrací zrak.

Rehabilitace po operaci výhřezu ploténky

 

Dobrý den,
bohužel neuvádíte, o jaký výkon se bude jednat. Každé pracoviště a operatér volí trochu odlišný postup, který se odvíjí od stavu nemocného a zkušeností.

Pooperační péči zajišťuje fyzioterapeut, který vede cvičení nejprve vleže, učí pacienta vstávat a vracet se na lůžku přes břicho, informuje o možném sedu. Plný sed je dovolen většinou po 3 týdnech, ale zase záleží na typu operace a stavu pacienta. Obdobné je to s chůzí, někdy je doporučeno zpočátku chodítko či berle, někdy jen bederní pás, někdy nic.
Rehabilitace se postupem času rozšiřuje. Je běžně indikována po celou dobu hospitalizace a ve většině případů je doporučena i ambulantní léčba. Ošetřující lékař nebo fyzioterapeut by vás měly informovat o průběhu rehabilitace a vhodné pohybové aktivitě vždy s ohledem na váš zdravotní stav.
Mnoho úspěchů během léčby přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..