Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 9.12.2019
svátek má Vratislav
zítra Julie

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ÉTIENNE BONNOT DE CONDILLAC
Vynalézavost spočívá v umění vytvářet nové kombinace. Existuje ve dvou druzích: jako talent a jako genialita.

Rekonvalescence po operaci bederní páteře

 

Dobrý den,
Každé tělo potřebuje jinou dobu rekonvalescence. U pacientů po operaci bederní páteře se počítá průměrně s třemi měsíci. Do té doby je nutné důsledně dodržovat naordinovaný rehabilitační režim. Tělo se po tu dobu hojí a navrací do normálního stavu.
Bolesti, které popisujete, se mohou objevit i po operaci, ale během doby rekonvalescence by měly ustupovat. Ze zkušenosti vím, že u některých pacientů potíže přetrvávají i po ukončení doby rekonvalescence nebo se navrací v průběhu pěti let od operace. Je to způsobeno tím, že nedošlo k odstranění chybného pohybového vzorce tedy příčiny, která vedla k bolestem nebo není dodržován rehabilitační režim, který by měl každý pacient s bolestmi zad, ať už po nebo před operací zad celoživotně dodržovat. Pokud budou potíže přetrvávat i po skončení lázeňské léčby a nebudou ustupovat, doporučuji navštívit zkušeného fyzioterapeuta, který se zabývá vertebrogenními potížemi a k léčbě využívá např. tyto metodiky: DNS dle Koláře (dynamická nervosvalová stabilizace), Diagnostika a terapie funkčních poruch, McKenzie koncept, metoda Roswithy Brunkow.
Přeju brzké uzdravení a hezký den.
S pozdravem Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..