Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 23.10.2019
svátek má Teodor
zítra Nina

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GEORGE GORDON BYRON
Láska muži zabírá pouze část jeho lidského bytí. Láska ženě zabírá celou její existenci. 

Rekonvalescence po operaci bederní páteře

 

Dobrý den,
Každé tělo potřebuje jinou dobu rekonvalescence. U pacientů po operaci bederní páteře se počítá průměrně s třemi měsíci. Do té doby je nutné důsledně dodržovat naordinovaný rehabilitační režim. Tělo se po tu dobu hojí a navrací do normálního stavu.
Bolesti, které popisujete, se mohou objevit i po operaci, ale během doby rekonvalescence by měly ustupovat. Ze zkušenosti vím, že u některých pacientů potíže přetrvávají i po ukončení doby rekonvalescence nebo se navrací v průběhu pěti let od operace. Je to způsobeno tím, že nedošlo k odstranění chybného pohybového vzorce tedy příčiny, která vedla k bolestem nebo není dodržován rehabilitační režim, který by měl každý pacient s bolestmi zad, ať už po nebo před operací zad celoživotně dodržovat. Pokud budou potíže přetrvávat i po skončení lázeňské léčby a nebudou ustupovat, doporučuji navštívit zkušeného fyzioterapeuta, který se zabývá vertebrogenními potížemi a k léčbě využívá např. tyto metodiky: DNS dle Koláře (dynamická nervosvalová stabilizace), Diagnostika a terapie funkčních poruch, McKenzie koncept, metoda Roswithy Brunkow.
Přeju brzké uzdravení a hezký den.
S pozdravem Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..