Svátky

Dobrý večer,
dnes je neděle 16.6.2019
svátek má Zbyněk
zítra Adolf

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Horlivá snaha i ta nejlepší má být umírněná a klidná.

Výsledek Rtg. páteře

 

Dobrý den,
První část zprávy se týká krční páteře. RTG odhalil sníženou meziobratlovou ploténku mezi 5. a 6. krčním obratlem a tzv. počínající spondylozu mezí 6. a 7. krčním obratlem. Jedná se o degenerativní změny meziobratlových plotének, které vedou ke ztrátě jejich elasticity a samotných obratlů. Na nich se tvoří výrůstky, které mohou způsobit stlačení míšního kořene nebo k snížení pohyblivosti příslušného páteřního úseku.
Druhá část zprávy se týká hrudní páteře. Zde je páteř vychýlená, neprochází středem zad tzv. skoliosa. Opět jako na krční páteři spondylosa v oblasti 10-11 hrudního obratle. Hypoplasie 12. žeber značí nedostatečné vyvinutí nebo stavbu těchto žeber.
Většina těchto změn a z nich pramenících problémů vzniká následkem přetěžování daného segmentu, špatnými pohybovými stereotypu, nedostatečnou svalovou souhrou a poruchou hlubokého stabilizačního systému. Doporučuji vyhledat fyzioterapeuta a na základě vyšetření navrhnout individuální způsob léčby.

Mnoho úspěchů a záda bez bolesti přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..