Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je neděle 21.4.2019
svátek má Alexandra
zítra Evľénie

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JEAN-GALBERT DE COCTEAU
Jen vynikající věci stojí za to abychom je haněli. 

Výsledek Rtg. páteře

 

Dobrý den,
První část zprávy se týká krční páteře. RTG odhalil sníženou meziobratlovou ploténku mezi 5. a 6. krčním obratlem a tzv. počínající spondylozu mezí 6. a 7. krčním obratlem. Jedná se o degenerativní změny meziobratlových plotének, které vedou ke ztrátě jejich elasticity a samotných obratlů. Na nich se tvoří výrůstky, které mohou způsobit stlačení míšního kořene nebo k snížení pohyblivosti příslušného páteřního úseku.
Druhá část zprávy se týká hrudní páteře. Zde je páteř vychýlená, neprochází středem zad tzv. skoliosa. Opět jako na krční páteři spondylosa v oblasti 10-11 hrudního obratle. Hypoplasie 12. žeber značí nedostatečné vyvinutí nebo stavbu těchto žeber.
Většina těchto změn a z nich pramenících problémů vzniká následkem přetěžování daného segmentu, špatnými pohybovými stereotypu, nedostatečnou svalovou souhrou a poruchou hlubokého stabilizačního systému. Doporučuji vyhledat fyzioterapeuta a na základě vyšetření navrhnout individuální způsob léčby.

Mnoho úspěchů a záda bez bolesti přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..