Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 15.12.2018
svátek má Radana a Radan
zítra Albína

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

CHARLES THÉODORE HENRI DE  COSTER
Synu, neber nikdy člověku ani zvířeti jeho svobodu, je to nejdražší statek na tomto světě.

Rehabilitace před operací kyčelního kloubu

 

Dobrý den paní Renato,
z Vašeho dotazu mám upřímnou radost. Jsem ráda, že se ještě dnes najdou lékaři, kteří předepisují rehabilitaci před operací kyčelního kloubu. Ještě před 10 lety to byla samozřejmost, dnes bohužel už tomu tak není. Většina pacientů přichází na operaci bez přípravy, což se projeví ihned po zákroku. Imobilizace, hojení, bolestivost a závislost na pomoci druhých probíhá mnohem déle. Jsou i případy, kdy pacienti nezvládnou pooperační léčbu a končí v léčebnách dlouhodobě nemocných nebo v jiných podobných zařízení. Rehabilitace před operací má za cíl posílit svalstvo dolních končetin a to především v oblasti kyčelního kloubu, zároveň posílit horní končetiny pro chůzi o berlích a naučit správnému stereotypu chůze o francouzských holí. Bohužel jednotlivé cviky vám zde nemůžu popisovat. Doporučuji vyhledat na internetu cvičení na kyčelní kloub při artróze nebo vyhledat v okolí soukromého fyzioterapeuta a zaplatit si jednu instruktážní hodinu, určitě se to vyplatí.

Úspěšnou operaci a pohybovou nezávislost přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..