Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 9.12.2019
svátek má Vratislav
zítra Julie

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OLIVER CROMWELL
Nikdo nejde dál, když neví kam jde.

Výběr vhodné židle

 

Na trhu je celá řada židlí a ani ta nejdražší vám nezaručí bezbolestná záda. Hlavní zásadou je si židli vyzkoušet. Správně byste měl na židli strávit několik hodin, ideálně celý pracovní den. Některé specializované obchody již zapůjčují židle domů na vyzkoušení, další možností je zeptat se kamarádů, známých na zkušenosti a využít možnost zapůjčení.
V současnosti židle dostupné na trhu mají celou řadu funkcí. Hlavní funkcí by měla být možnost nastavit výšku sedáku tak, aby úhel mezi stehnem a lýtkem byl 90°. Samozřejmostí by měla být možnost nastavení výšky opěradla a bederní opěrky.
Ta je z pohledu fyzioterapie velmi důležitá. Vždy by měla být umístěna přesně v oblasti beder a daný úsek páteře podpírat. Její špatné umístění vede často zbytečně k bolestem zad. Většina židlí je dnes také opatřena tzv. dynamickým mechanismem, jenž se přizpůsobuje změnám pozice uživatele. Doporučuji neblokovat. Správná židle by měla být také vybavena polohovacími područkami, které mají za úkol podpírat lokty a nastavitelnou podpěrkou hlavy.

Správně nastavená židle dokáže eliminovat a předcházet bolestem zad, ale nikdy nenahradí aktivní pohyb, který je nutností u každého sedavého zaměstnání.

Krásný den Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..