Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je pátek 10.7.2020
svátek má Libuše a Amálie
zítra Olga

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Nemůžeme moudrost stále jenom sbírat, musíme ji také uplatňovat.

Výběr vhodné židle

 

Na trhu je celá řada židlí a ani ta nejdražší vám nezaručí bezbolestná záda. Hlavní zásadou je si židli vyzkoušet. Správně byste měl na židli strávit několik hodin, ideálně celý pracovní den. Některé specializované obchody již zapůjčují židle domů na vyzkoušení, další možností je zeptat se kamarádů, známých na zkušenosti a využít možnost zapůjčení.
V současnosti židle dostupné na trhu mají celou řadu funkcí. Hlavní funkcí by měla být možnost nastavit výšku sedáku tak, aby úhel mezi stehnem a lýtkem byl 90°. Samozřejmostí by měla být možnost nastavení výšky opěradla a bederní opěrky.
Ta je z pohledu fyzioterapie velmi důležitá. Vždy by měla být umístěna přesně v oblasti beder a daný úsek páteře podpírat. Její špatné umístění vede často zbytečně k bolestem zad. Většina židlí je dnes také opatřena tzv. dynamickým mechanismem, jenž se přizpůsobuje změnám pozice uživatele. Doporučuji neblokovat. Správná židle by měla být také vybavena polohovacími područkami, které mají za úkol podpírat lokty a nastavitelnou podpěrkou hlavy.

Správně nastavená židle dokáže eliminovat a předcházet bolestem zad, ale nikdy nenahradí aktivní pohyb, který je nutností u každého sedavého zaměstnání.

Krásný den Ilona

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..