Svátky

Dobrý večer,
dnes je pondělí 18.2.2019
svátek má Gizela
zítra Patrik

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Ed McKee
Autor má vždycky dva úkoly: odhalit charakter a změnit charakter.

Blokáda v bederní páteři

 

Dobrý den,
Na základě vašich informací se mohu pouze domnívat, o co jde. S největší pravděpodobností se jedná o blokádu v bederní páteři, svalovou dysbalancí = nerovnováha mezi svaly s tendencí k oslabení a s tendencí ke zkrácení, nebo také o přetížení svalů a vazů. V horším případě se může jednat o lézi destičky tzv. výhřez ploténky. Léčba spočívá v důkladném vyšetření, odhalení a stanovení problému.
Pokud se jedná o blokádu nebo přetížení svalů a vazů bude nejvhodnější nejdříve léčit postižené svaly a blokády. Terapii je vhodné doplnit o rehabilitační cvičení navržené na základě vyšetření. Na vašem místě bych co nejdříve navštívila praktického lékaře, neurologa nebo ortopeda a nechala si vystavit poukaz na rehabilitaci nebo rovnou vyhledala fyzioterapeuta.

Hezký den a pohyb bez bolesti přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..