Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 18.2.2019
svátek má Gizela
zítra Patrik

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

F. M. Voltaire
Stojí-li za to něco udělat, mělo se to udělat už včera.

Vysvětlení nálezu

 

Dobrý den paní Horáková,
Nález se týká krční páteře a jejich změn. Podrobné vysvětlení jednotlivých pojmů a nálezů by vydalo na několik stran a k porozumění by bylo třeba anatomické hodiny. Zjednodušeně řečeno, vyšetření odhalilo několik degenerativních změn = změny chátrání, úpadku: změnu v zakřivení krční páteře, zbytnění meziobratlových kloubů tzv. spondyloartrózu, snížení meziobratlových plotének, změny obratlů – jsou na nich výrůstky, které vedou k zúžení páteřního kanálu a výhřez meziobratlové ploténky.

Tyto nálezy jsou většinou důsledkem mechanického přetěžování, nesprávného držení těla a svalovou nerovnováhou. K lepšímu pochopení nálezu doporučuju nahlédnout do anatomického atlasu nebo na internetu na stavbu páteře.
Návštěvu fyzioterapeuta neodkládejte, i s tímto nálezem se dá pracovat.

Úspěšnou léčbu přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..