Svátky

Dobré poledne,
dnes je středa 15.7.2020
svátek má Jindřich
zítra Luboš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Lenost je strach před očekávanou prací.

Kraniosakrální terapie

 

Dobrý den paní Š.,
s kraniosakrální terapií nemám zkušenosti. Je to metoda, která se nevyužívá v lékařství a nemá vědecké a odborné podložení. Jedná se o jednu z alternativních metod, kterou praktikují lidé, jenž většinou nemají ani medicínské vzdělání. Terapie je založena na fyzickém kontaktu, konkrétně doteku kranisosakrálního terapeuta.
Ten prý dokáže pomocí jemného doteku obnovit energii, někde se také uvádí tzv. sílu toku mozkomíšního moku, jehož vibrace se šíří do celého těla. Upravením a vybalancováním síly toku pouhým dotykem by mělo dojít k samoléčebnému procesu a odstranění potíží. Skutečně si nedokážu představit, že by tato vědecky nepodložená metoda rozmluvila vašeho vnoučka, ale jedná se pouze o můj subjektivní názor.
Na druhou stranu ze zkušenosti vím, že dotek, hlazení po určitou dobu dokáže uvolnit tělo, snížit svalové i psychické napětí, které přispívá k zlepšení stavu léčeného. Je nutné také zvážit, zda váš vnouček snese dotek cizího terapeuta či váš pravidelně a po určitou dobu. Bohužel konkrétního terapeuta a ani centrum vám doporučit nemohu, protože jak jsem uvedla, s terapií nemám zkušenosti.

Hezký den přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..