Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 24.10.2018
svátek má Nina
zítra Beáta

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

John Ruskin
Mluvit pravdu, to je jako dobře psát - přichází to praxí.

Kraniosakrální terapie

 

Dobrý den paní Š.,
s kraniosakrální terapií nemám zkušenosti. Je to metoda, která se nevyužívá v lékařství a nemá vědecké a odborné podložení. Jedná se o jednu z alternativních metod, kterou praktikují lidé, jenž většinou nemají ani medicínské vzdělání. Terapie je založena na fyzickém kontaktu, konkrétně doteku kranisosakrálního terapeuta.
Ten prý dokáže pomocí jemného doteku obnovit energii, někde se také uvádí tzv. sílu toku mozkomíšního moku, jehož vibrace se šíří do celého těla. Upravením a vybalancováním síly toku pouhým dotykem by mělo dojít k samoléčebnému procesu a odstranění potíží. Skutečně si nedokážu představit, že by tato vědecky nepodložená metoda rozmluvila vašeho vnoučka, ale jedná se pouze o můj subjektivní názor.
Na druhou stranu ze zkušenosti vím, že dotek, hlazení po určitou dobu dokáže uvolnit tělo, snížit svalové i psychické napětí, které přispívá k zlepšení stavu léčeného. Je nutné také zvážit, zda váš vnouček snese dotek cizího terapeuta či váš pravidelně a po určitou dobu. Bohužel konkrétního terapeuta a ani centrum vám doporučit nemohu, protože jak jsem uvedla, s terapií nemám zkušenosti.

Hezký den přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..