Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CHARLES PIERRE BAUDELAIRE
Zlo, které o sobě ví, je méně hrozné a blíže uzdravení než zlo páchané bezděky. 

Kraniosakrální terapie

 

Dobrý den paní Š.,
s kraniosakrální terapií nemám zkušenosti. Je to metoda, která se nevyužívá v lékařství a nemá vědecké a odborné podložení. Jedná se o jednu z alternativních metod, kterou praktikují lidé, jenž většinou nemají ani medicínské vzdělání. Terapie je založena na fyzickém kontaktu, konkrétně doteku kranisosakrálního terapeuta.
Ten prý dokáže pomocí jemného doteku obnovit energii, někde se také uvádí tzv. sílu toku mozkomíšního moku, jehož vibrace se šíří do celého těla. Upravením a vybalancováním síly toku pouhým dotykem by mělo dojít k samoléčebnému procesu a odstranění potíží. Skutečně si nedokážu představit, že by tato vědecky nepodložená metoda rozmluvila vašeho vnoučka, ale jedná se pouze o můj subjektivní názor.
Na druhou stranu ze zkušenosti vím, že dotek, hlazení po určitou dobu dokáže uvolnit tělo, snížit svalové i psychické napětí, které přispívá k zlepšení stavu léčeného. Je nutné také zvážit, zda váš vnouček snese dotek cizího terapeuta či váš pravidelně a po určitou dobu. Bohužel konkrétního terapeuta a ani centrum vám doporučit nemohu, protože jak jsem uvedla, s terapií nemám zkušenosti.

Hezký den přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..