Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GIOVANNI BATTISTA BOCCACCIO
V lásce vyhrává ten, kdo miluje méně.

Deformity nohou

 

Ahoj Jani,
článek jsem si poctivě prostudovala. Ploché nohy, kladívkové prsty, halluxy a další deformity nohou řešíme v ordinacích a na odborných kurzech velmi často. Ještě nikdo nepřišel se studií, která by potvrdila VYZDRAVENÍ a ODSTRANĚNÍ deformit po nošení stélek a zdravotních bot. Ale je pravda, že nošení speciálních stélek a bot, zlepšuje svalové napětí, bolesti hlavy, bolesti zad, křečové žíly… a co je další plus dobře a individuálně vyrobená stélka na míru dokáže pozastavit a u někoho i zastavit rozvoj již vzniklé deformity. Takže stélky a zdravotní obuv určitě ano, ale neodstraní už vzniklý hallux. Krom operace se tyto deformity řeší rehabilitací, která spočívá především v posílení klenby nožní včetně svalů prstů, správným nastavením chodidla a odvíjením chodidla při chůzi a vypomáháme si také tejpováním. Efekt léčby: zpomalení nebo zastavení progrese deformity a tím značná úleva od bolesti.
Ještě jedna rada, než koupit univerzální stélky např. Hanák, radši bych zainvestovala do vyšetření a vytvoření vlastních stélek. Já takové mám už 3 roky a nedám na ně dopustit, bohužel cena kolem 1.700,-. Bližší info a ukázku stélek při osobním setkání.

Pa I.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..