Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek má Zita
zítra Oleg

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO

Deformity nohou

 

Ahoj Jani,
článek jsem si poctivě prostudovala. Ploché nohy, kladívkové prsty, halluxy a další deformity nohou řešíme v ordinacích a na odborných kurzech velmi často. Ještě nikdo nepřišel se studií, která by potvrdila VYZDRAVENÍ a ODSTRANĚNÍ deformit po nošení stélek a zdravotních bot. Ale je pravda, že nošení speciálních stélek a bot, zlepšuje svalové napětí, bolesti hlavy, bolesti zad, křečové žíly… a co je další plus dobře a individuálně vyrobená stélka na míru dokáže pozastavit a u někoho i zastavit rozvoj již vzniklé deformity. Takže stélky a zdravotní obuv určitě ano, ale neodstraní už vzniklý hallux. Krom operace se tyto deformity řeší rehabilitací, která spočívá především v posílení klenby nožní včetně svalů prstů, správným nastavením chodidla a odvíjením chodidla při chůzi a vypomáháme si také tejpováním. Efekt léčby: zpomalení nebo zastavení progrese deformity a tím značná úleva od bolesti.
Ještě jedna rada, než koupit univerzální stélky např. Hanák, radši bych zainvestovala do vyšetření a vytvoření vlastních stélek. Já takové mám už 3 roky a nedám na ně dopustit, bohužel cena kolem 1.700,-. Bližší info a ukázku stélek při osobním setkání.

Pa I.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..