Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 15.12.2018
svátek má Radana a Radan
zítra Albína

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

EUGÉNE DELACROIX
Jako člověk miluji rozum, ale jako umělec nenávidím rozumné věci. 

Cviky při inkontinenci

 

Dobrý den paní Hano,
léčba inkontinence patří mezi odborné dovednosti fyzioterapeuta a je ve velkém procentu úspěšná. Ne na všech rehabilitačních pracovištích se setkáte s odborníkem na tuto problematiku. Jedná se o odbornou terapii a je vhodné vyhledat fyzioterapeuta, který absolvoval kurz Fyzioterapie u dysfunkce pánevního dna a inkontinence. Inkontinenci rozlišujeme na urgentní a stresovou. V obou případech je nutné posílení svalů dna pánevního, jednotlivé cviky vám zde nemohu popisovat, doporučuji si nechat předepsat rehabilitaci, léčba je hrazena pojišťovnou nebo vyhledat některé cviky na internetu. Přikláním se více k první variantě, Důležité je odborné vedení a správné provedení cviků. Využití kontinenčních pomůcek, někdy i elektrostimulace. Krom posílení svalů dna pánevního je nutné zaměřit se na svaly a ligámenta (vazy pánevní), které ovlivňují stav a postavení pánve, na možné blokády v oblasti křížokyčelního spojení a na kostrč.
Hodně úspěchů při léčbě přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..