Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 19.2.2018
svátek má Patrik
zítra Oldřich

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

FRIEDRICH DÜRRENMATT
Každý pokus jednotlivce řešit sám pro sebe to, co se týká všech, musí ztroskotat. 

Scheuermannova choroba

 

Scheuermannova choroba je onemocnění, které začíná v dětském věku často kolem puberty a postihuje jednotlivé obratle páteře. Nejčastěji postihuje obratle v úseku hrudní páteře. Obratle mění svůj tvar, protahují se do délky, nabývají klínovitého tvaru a jejich původně hladký povrch se stává nerovným.
Tato přestavba obratlů, pak nejčastěji působí bolesti zad, hrbení a po čase snižuje hybnost postiženého úseku páteře. Léčba spočívá v pravidelném cvičení, v udržení hybnosti páteře, napřímení páteře, v posílení trupového svalstva a hlubokého stabilizačního systému. Při terapii se mi osvědčily tyto metody: metoda Brunkow, DNS – dynamická nervosvalová stabilizace, Klappovo lezení. U těžkých případů jsou indikovány i korzety.
Krásný den a štěstí na šikovného fyzioterapeuta přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..