Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je pátek 23.2.2018
svátek má Svatopluk
zítra Matěj

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

CLAUDIUS CLAUDIANUS
Svět se řídí příkladem krále. (COMPONITUR ORBIS REGIS AD EXEMPLUM

Laterální epikondylitida

 

Dobrý den,
Vámi popsané příznaky odpovídají diagnóze laterální epikondylitida. Bolest se projevuje především na zevní straně lokte a vyzařuje do předloktí. U nemocného nacházíme zvýšené napětí svalů předloktí a někdy i paže. Jedná se o tyto svaly m. supinator, extenzory prstů a ruky, m. biceps a m. triceps brachií.
Tyto svaly je nutné relaxovat, nejčastěji se využívá metody PIR (postizometrická relaxace), kterou Vás naučí každý fyzioterapeut. Dále se při této diagnóze setkávám s blokádou v oblasti lokte, která může být přenesena až do zápěstí. Zde je nutný odborný mobilizační zákrok fyzioterapeutem. Při terapii si je důležité uvědomit, že vlastní příčina bolesti tkví v křečovitém úchopu a je třeba tento chybný pohybový mechanismus přeučit.
Samotné bandážování nebo ortéza vedou jen k dočasnému zlepšení stavu, je třeba odstranit nálezy popsané výše. Podobné je to i s tejpováním, samotný tejp neodstraní nálezy, ale značně se podílí na uvolnění svalového tonu a zabraňuje dalšímu přetěžování. Techniku tejpování Vám zde nemohu popisovat, jedná se o odbornou terapii, která patří do rukou fyzioterapeuta, jenž absolvoval kurz kineziotejpingu.
Doporučuji se obrátit na rehabilitaci v místě bydliště, zde Vás naučí, jak ošetřovat přetížené svaly a možná i techniku tejpování.
Hezký den přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..