Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek má Zita
zítra Oleg

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PAUL CLAUDEL
V lásce je třeba vše krásné ne chvíli oddálit, aby to bylo ještě krásnější.

Laterální epikondylitida

 

Dobrý den,
Vámi popsané příznaky odpovídají diagnóze laterální epikondylitida. Bolest se projevuje především na zevní straně lokte a vyzařuje do předloktí. U nemocného nacházíme zvýšené napětí svalů předloktí a někdy i paže. Jedná se o tyto svaly m. supinator, extenzory prstů a ruky, m. biceps a m. triceps brachií.
Tyto svaly je nutné relaxovat, nejčastěji se využívá metody PIR (postizometrická relaxace), kterou Vás naučí každý fyzioterapeut. Dále se při této diagnóze setkávám s blokádou v oblasti lokte, která může být přenesena až do zápěstí. Zde je nutný odborný mobilizační zákrok fyzioterapeutem. Při terapii si je důležité uvědomit, že vlastní příčina bolesti tkví v křečovitém úchopu a je třeba tento chybný pohybový mechanismus přeučit.
Samotné bandážování nebo ortéza vedou jen k dočasnému zlepšení stavu, je třeba odstranit nálezy popsané výše. Podobné je to i s tejpováním, samotný tejp neodstraní nálezy, ale značně se podílí na uvolnění svalového tonu a zabraňuje dalšímu přetěžování. Techniku tejpování Vám zde nemohu popisovat, jedná se o odbornou terapii, která patří do rukou fyzioterapeuta, jenž absolvoval kurz kineziotejpingu.
Doporučuji se obrátit na rehabilitaci v místě bydliště, zde Vás naučí, jak ošetřovat přetížené svaly a možná i techniku tejpování.
Hezký den přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..