Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je sobota 29.2.2020
svátek má Horymír
zítra Bedřich

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

AVELINE  CLAUDE
Chvála od lidí, kteří ničemu nerozumějí, je pohoršující.

Laterální epikondylitida

 

Dobrý den,
Vámi popsané příznaky odpovídají diagnóze laterální epikondylitida. Bolest se projevuje především na zevní straně lokte a vyzařuje do předloktí. U nemocného nacházíme zvýšené napětí svalů předloktí a někdy i paže. Jedná se o tyto svaly m. supinator, extenzory prstů a ruky, m. biceps a m. triceps brachií.
Tyto svaly je nutné relaxovat, nejčastěji se využívá metody PIR (postizometrická relaxace), kterou Vás naučí každý fyzioterapeut. Dále se při této diagnóze setkávám s blokádou v oblasti lokte, která může být přenesena až do zápěstí. Zde je nutný odborný mobilizační zákrok fyzioterapeutem. Při terapii si je důležité uvědomit, že vlastní příčina bolesti tkví v křečovitém úchopu a je třeba tento chybný pohybový mechanismus přeučit.
Samotné bandážování nebo ortéza vedou jen k dočasnému zlepšení stavu, je třeba odstranit nálezy popsané výše. Podobné je to i s tejpováním, samotný tejp neodstraní nálezy, ale značně se podílí na uvolnění svalového tonu a zabraňuje dalšímu přetěžování. Techniku tejpování Vám zde nemohu popisovat, jedná se o odbornou terapii, která patří do rukou fyzioterapeuta, jenž absolvoval kurz kineziotejpingu.
Doporučuji se obrátit na rehabilitaci v místě bydliště, zde Vás naučí, jak ošetřovat přetížené svaly a možná i techniku tejpování.
Hezký den přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..