Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

THOMAS ROBERT DEWAR
Cesta k úspěchu je vroubena ženami, které postrkují své muže kupředu.

Laterální epikondylitida

 

Dobrý den,
Vámi popsané příznaky odpovídají diagnóze laterální epikondylitida. Bolest se projevuje především na zevní straně lokte a vyzařuje do předloktí. U nemocného nacházíme zvýšené napětí svalů předloktí a někdy i paže. Jedná se o tyto svaly m. supinator, extenzory prstů a ruky, m. biceps a m. triceps brachií.
Tyto svaly je nutné relaxovat, nejčastěji se využívá metody PIR (postizometrická relaxace), kterou Vás naučí každý fyzioterapeut. Dále se při této diagnóze setkávám s blokádou v oblasti lokte, která může být přenesena až do zápěstí. Zde je nutný odborný mobilizační zákrok fyzioterapeutem. Při terapii si je důležité uvědomit, že vlastní příčina bolesti tkví v křečovitém úchopu a je třeba tento chybný pohybový mechanismus přeučit.
Samotné bandážování nebo ortéza vedou jen k dočasnému zlepšení stavu, je třeba odstranit nálezy popsané výše. Podobné je to i s tejpováním, samotný tejp neodstraní nálezy, ale značně se podílí na uvolnění svalového tonu a zabraňuje dalšímu přetěžování. Techniku tejpování Vám zde nemohu popisovat, jedná se o odbornou terapii, která patří do rukou fyzioterapeuta, jenž absolvoval kurz kineziotejpingu.
Doporučuji se obrátit na rehabilitaci v místě bydliště, zde Vás naučí, jak ošetřovat přetížené svaly a možná i techniku tejpování.
Hezký den přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..