Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Humor a vtip jsou příjemné a často mimořádně užitečné.

Výsledek ortopedického vyšetření

 

Dobrý den,
v 9 letech jste proděl míšní ischemii, jedná se o nedokrevnost míšní tkáně, která má příčinu v uzávěru nebo v poškození přívodné tepny. K poškození došlo v oblasti hrudní mezi 3 – 7 hrudním obratlem. Následkem této příhody došlo k rozvoji paraparézy (částečnému ochrnutí) až plegii (plnému ochrnutí) na dolních končetinách. Na pravé dolní končetině je shledáno lepší čití, tedy lepší vnímání dotyku, tlaku, chladu, tepla. Zároveň došlo k deformaci páteře. Páteř neprochází středem zad, ale je výrazně odchýlena vlevo, obratle jsou rovněž deformovány a rotovány nepřirozeně. Zpráva dále uvádí oslabené svalstvo na horních končetinách.

Rehabilitace ve Vašem stavu jsou přímo nutností. Neodmítejte pravidelné ambulantní rhb ani lázeňské. Je třeba si osvojit pravidelný pohybový režim. Denně zaměstnávat a cvičit horní končetiny, jež nahrazují dolní končetiny a jsou klíčem k nezávislosti a samostatnosti. Zapomínat by jste neměl ani na trupové svalstvo. Protože dolní končetiny neovládáte nebo jen minimálně je nutné pravidelné rozcvičování, protahování …..za pomoci druhé osoby. Jen tak můžete předejít budoucím komplikacím.


Radost z pohybu a chuť do rehabilitace přeje Ilona

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..