Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 24.10.2018
svátek má Nina
zítra Beáta

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

GIOVANNI BATTISTA BOCCACCIO
Je lépe litovat, že jsme něco zažili, než litovat, že jsme nezažili nic.

Výsledek ortopedického vyšetření

 

Dobrý den,
v 9 letech jste proděl míšní ischemii, jedná se o nedokrevnost míšní tkáně, která má příčinu v uzávěru nebo v poškození přívodné tepny. K poškození došlo v oblasti hrudní mezi 3 – 7 hrudním obratlem. Následkem této příhody došlo k rozvoji paraparézy (částečnému ochrnutí) až plegii (plnému ochrnutí) na dolních končetinách. Na pravé dolní končetině je shledáno lepší čití, tedy lepší vnímání dotyku, tlaku, chladu, tepla. Zároveň došlo k deformaci páteře. Páteř neprochází středem zad, ale je výrazně odchýlena vlevo, obratle jsou rovněž deformovány a rotovány nepřirozeně. Zpráva dále uvádí oslabené svalstvo na horních končetinách.

Rehabilitace ve Vašem stavu jsou přímo nutností. Neodmítejte pravidelné ambulantní rhb ani lázeňské. Je třeba si osvojit pravidelný pohybový režim. Denně zaměstnávat a cvičit horní končetiny, jež nahrazují dolní končetiny a jsou klíčem k nezávislosti a samostatnosti. Zapomínat by jste neměl ani na trupové svalstvo. Protože dolní končetiny neovládáte nebo jen minimálně je nutné pravidelné rozcvičování, protahování …..za pomoci druhé osoby. Jen tak můžete předejít budoucím komplikacím.


Radost z pohybu a chuť do rehabilitace přeje Ilona

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..