Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 15.12.2018
svátek má Radana a Radan
zítra Albína

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

FRANTIŠEK LADISLAV ČELAKOVSKÝ
Žena tě podvede, i když ti milostná slova v náručí přede.

Problémy se svěračem

 

Dobrý den pane Martine,
svěrač řítní je součástí svalstva pánevního dna, které podpírá břišní a pánevní orgány. Při změnách nitrobřišního tlaku se zapojuje do procesu odchodu stolice, což je akt vůlí ovladatelný.
Při terapii se proto využívá nácvik bráničního dýchání a nitrobřišního tlaku. Nejedná se o jednoduchou činnost, zde je potřeba opravdu zkušeného fyzioterapeuta, který se zabývá touto problematikou již delší dobu.
Z tohoto důvodu Vám nemohu poradit konkrétní cviky. Sedavé zaměstnání a oslabené hýžďové svalstvo zde hrají jen nepatrnou roli. Zároveň je potřeba stanovit přesnou příčinu Vašich potíží a absolvovat vyšetření rekta. Škála příčin je opravdu široká např. metabolické, neurologické onemocnění, porucha rektálního svalstva, nevhodné užívání léků, nádory… Na zjištění příčiny se podílí celá řada medicínských oborů (gastroenterologie, chirurgie, urologie, rehabilitace) plus zobrazovací metody.
Doporučuji nejprve navštívit nejbližší gastroenterologii.
Mnoho úspěchů a zdravé tělo přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..