Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je sobota 29.2.2020
svátek má Horymír
zítra Bedřich

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

J. Moreauová
Jestliže chce žena v životě dosáhnout úspěchu, musí být natolik kultivovaná, aby přitahovala hloupé muže a natolik obyčejná, aby přitahovala i muže inteligentní.

Problémy se svěračem

 

Dobrý den pane Martine,
svěrač řítní je součástí svalstva pánevního dna, které podpírá břišní a pánevní orgány. Při změnách nitrobřišního tlaku se zapojuje do procesu odchodu stolice, což je akt vůlí ovladatelný.
Při terapii se proto využívá nácvik bráničního dýchání a nitrobřišního tlaku. Nejedná se o jednoduchou činnost, zde je potřeba opravdu zkušeného fyzioterapeuta, který se zabývá touto problematikou již delší dobu.
Z tohoto důvodu Vám nemohu poradit konkrétní cviky. Sedavé zaměstnání a oslabené hýžďové svalstvo zde hrají jen nepatrnou roli. Zároveň je potřeba stanovit přesnou příčinu Vašich potíží a absolvovat vyšetření rekta. Škála příčin je opravdu široká např. metabolické, neurologické onemocnění, porucha rektálního svalstva, nevhodné užívání léků, nádory… Na zjištění příčiny se podílí celá řada medicínských oborů (gastroenterologie, chirurgie, urologie, rehabilitace) plus zobrazovací metody.
Doporučuji nejprve navštívit nejbližší gastroenterologii.
Mnoho úspěchů a zdravé tělo přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..