Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DENIS DIDEROT
I když máme více rozumu než ženy, ony mají určitě více instinktu než my.

Břišní svaly

 

Dobrý den Lukáši,
cviků a metodik na břišní svaly včetně skoliózy existuje celá řada. Jednotlivé cviky Vám zde popisovat nemohu, vydalo by to na několik stránek a hlavně jsem zastáncem správného technického provedení a zapojení problémové oblasti do celého pohybového řetězce. Tzn. Neposilovat samostatně břišní svaly, ale v souhře s celým tělem.
Proto doporučuji aspoň 2 - 5 návštěv u fyzioterapeuta. Ten Vám první terapii připraví a prakticky projede individuální program s ohledem na Váš stav a při druhé návštěvě provede kontrolu správného provádění. Vzhledem k Vašemu stavu volila bych prvky z vývojových metodik, které vedou k posílení celého těla se zaměřením na trupové svalstvo.
Z osobních zkušeností bych volila např. metodu DNS (dynamická nervosvalová stabilizace dle Koláře) nebo metodu Brunkow. U těchto metod se dá cvičit v různých pozicích: od lehu na zádech, přes bok, šikmý sed, pozice na čtyřech, klek. Vždy je nutné přihlížet k Vašemu stavu. Správné nastavení horních a dolních končetin a napřímení páteře ovlivní celé tělo a povede k posílení nejen trupového svalstva ale celého těla. Plus vhodně zvolená pozice ovlivní i skoliotické držení.

S pozdravem a přáním pevného těla Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..