Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

RENÉ DESCARTES
Nesmíme předpokládat, že všechno je tu kvůli nám.

Skolióza

 

Dobrý den pane H.,
skolióza Vaší dcery je již ve velmi pokročilém stavu, 45 stupňů je skutečně stav určený k operaci. Operuje se od 40 stupňů. Současný stav bohužel nelze změnit či výrazně ovlivnit k lepšímu. Pouze korzetoterapií a individuální terapií se dá vývoj křivky zastavit.
Ze zkušeností vím, že jen samotné kondiční posilování svalového korzetu nevede ke zlepšení či zastavení křivky. Cvičení musí tvořit prvky z metodik určených na ovlivnění skoliózy – Kllapovo lezení, Schrothová, DNS – Dynamická nervosvalová stabilizace, Brunkow… a nošení korzetu. V současné situaci je z mého pohledu nutné zvážit, zda u dcery probíhá ještě kostní růst. Pokud růst stále probíhá, je zde velká pravděpodobnost, že stupeň křivky se bude ještě zvětšovat.
Pokud by operace proběhla nyní, dojde ke zlepšení křivky, ale zároveň dojde k ukončení růstu (operací skoliózy se zastaví růst pacienta do výšky). Stupeň zralosti skeletu zjišťujeme podle tzv. Risserova znamení, což je vyšetření lékařem.

Krásný den a hodně úspěchů v léčbě Vaši dcery přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..