Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek má Zita
zítra Oleg

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JEAN-GALBERT DE CAMPISTRON
Z lásky ustupujeme, ze sebelásky jen útočíme.

Svalová ruptura

 

Dobrý den paní Žáková,
z informací, které uvádíte v dotazu, usuzuji, že došlo k částečné svalové ruptuře ve smyslu poškození nebo dokonce přetržení svalových vláken. Svalová ruptura se projevuje bodavou bolestí ve svalu při pohybu. Ve svalu se může objevit prohlubeň, která s odstupem času již není patrná, neboť se vyplní hematomem (krevní výplň, modřina). Obecně platí, že čím je poranění blíže k úponu svalu (čtyřhlavý sval stehenní se upíná na patelu - čéšku), tím jsou hojení a návrat k plné zátěži delší. Plnou zátěž povolujeme postupně 3. - 5. týden po poranění, pokud by došlo k předčasné zátěži svalu, neproběhne ideálně reparační fáze a může dojít k zvápenatění svalu. Před povolením plné sportovní zátěže se musí provést kontrolní klinické a ultrazvukové vyšetření postiženého svalu.
Přestože, již uteklo 5 týdnů od úrazu a stav není ideální, navrhuji tato opatření. Strečink poškozeného svalu, protažení svalu se provádí pouze do bolesti. Z pohybových aktivit rotoped, plavání, lehký běh v měkkém terénu, výpady, dřepy - činnost nesmí vyvolávat výraznou bolest, intenzitu volíte dle vlastních pocitů. Pokud máte možnost odborné fyzioterapie zaměřte se s terapeutem na ošetření sousedních segmentů, mobilizace - kolenního kloubu, chodidla včetně hlezenních kloubů, svalové dysbalance, centrované postavení dolní končetiny, svalovou souhru v oblasti celé dolní končetiny... Léčbu je vhodné doplnit o fyzikální terapii jako je ultrazvuk, laser, vodoléčba.

Zdravé nohy a radost z pohybu přeje
Ilona
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..