Svátky

Dobré ráno,
dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek má Zita
zítra Oleg

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

RICHARD FRANCIS BURTON
Je-li žena v neprávu, ne vždy je tím vinen muž.

Bolesti krční páteře

 

Dobrý den,

všechny Vámi popsané příznaky mohou souviset s krční páteří. Nejčastěji nacházíme poruchu mezi lebkou a prvním krčním obratlem, prvním a druhým krčním obratlem a občas i mezi druhým a třetím krčním obratlem. Všechny tyto segmenty se řetězí s dalšími úseky pohybové soustavy, což je nutné mít na paměti při léčbě. Znamená to, že nelze se při léčbě zaměřit jen na horní část krční páteře a její povrchové svaly, ale vyšetřit tzv. funkční řetězce: např. spojení SI (křížokyčelní spojení), bránici, žvýkací svalstvo ba dokonce chodidla.
Odborná léčba většinou zahrnuje odstranění funkční poruchy, uvolnění svalů ve spazmu a nácviku správného zapojení posturálního svalstva.
Zároveň je nutné vyloučit polohovou závrať, kompresi artérie vertebrális, ucpání karotid atd. Samostatné cvičení Vám nepomůže, je nutné zjistit příčinu a podle ní pracovat. Ať už se jedná o samotnou bolest krční páteře nebo kombinaci se závratí, dvojitým viděním je nutné léčbu svěřit do odborných rukou fyzioterapeuta.

Brzké uzdravení a štěstí na zkušeného terapeuta přeje
Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..