Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je neděle 21.4.2019
svátek má Alexandra
zítra Evľénie

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

BENJAMIN lord BEACONSFIELD DISRAELI
Cestování učí snášenlivosti.

Bolesti krční páteře

 

Dobrý den,

všechny Vámi popsané příznaky mohou souviset s krční páteří. Nejčastěji nacházíme poruchu mezi lebkou a prvním krčním obratlem, prvním a druhým krčním obratlem a občas i mezi druhým a třetím krčním obratlem. Všechny tyto segmenty se řetězí s dalšími úseky pohybové soustavy, což je nutné mít na paměti při léčbě. Znamená to, že nelze se při léčbě zaměřit jen na horní část krční páteře a její povrchové svaly, ale vyšetřit tzv. funkční řetězce: např. spojení SI (křížokyčelní spojení), bránici, žvýkací svalstvo ba dokonce chodidla.
Odborná léčba většinou zahrnuje odstranění funkční poruchy, uvolnění svalů ve spazmu a nácviku správného zapojení posturálního svalstva.
Zároveň je nutné vyloučit polohovou závrať, kompresi artérie vertebrális, ucpání karotid atd. Samostatné cvičení Vám nepomůže, je nutné zjistit příčinu a podle ní pracovat. Ať už se jedná o samotnou bolest krční páteře nebo kombinaci se závratí, dvojitým viděním je nutné léčbu svěřit do odborných rukou fyzioterapeuta.

Brzké uzdravení a štěstí na zkušeného terapeuta přeje
Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..