Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 18.2.2019
svátek má Gizela
zítra Patrik

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

SIDONIE-GABRIELLE COLETTOVÁ
Velká láska neznamená zamilovat se z touhy, ale z přesvědčení.

Názor ohledně značky tapu


Dobrý den paní Jano

osobní zkušenost se značkou Kinesio tape nemám, tudíž nevím, zda se jedná o kvalitní materiál, zda elastičnost pásky je dobrá a zda lepidlo nezpůsobuje alergické reakce. Cena za 5 kusů po 5 m je velmi dobrá. Otázka zůstává, zda to není na úkor kvality.

Já osobně nejčastěji pracuji se značkou temtex nebo k-aktivea jsem spokojená. Velmi často se tapy využívají k uvolnění přetížených svalů a i Vámi zmíněný tape se dá použít na trapézové svaly či svaly v bederní páteři. O aplikaci bych se poradila s vyškoleným terapeutem, ne u všech bolestivých stavů v bederní páteři je vhodná aplikaci.
Např. při akutním kořenovém dráždění v oblasti beder je tato metoda kontraindikována. Stejně tak si neodbornou aplikací v oblasti krční páteře můžete přivodit nemalé potíže. Tapování má svá pravidla, které je nutné dodržovat. Obraťte se na vyškoleného terapeuta, prodiskutujte s ním svůj stav a nechte se odborně zaškolit, jen tak zabráníte poškození svého těla a samoléčba získá na efektivnosti.

S přátelským pozdravem Ilona

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..