Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 20.11.2019
svátek má Nikola
zítra Albert

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CARLO DOSSI
Žena se vždy spíše zamiluje do mužova těla než do jeho intelektu.

Spinální stenóza v oblasti bederní páteře


Dobrý den paní Šuleková,

MRI stanovila jako hlavní diagnózu Vašich potíží tzv. spinální stenózu v oblasti bederní páteře na základě vyklenutí plotýnky mezi 4. a 5. bederním obratlem. Jedná se o zúžení páteřního kanálu, které se projevuje nejčastěji těmito symptomy: bolest v zádech s propagací do dolních končetin, klaudikace = při chůzi se po určité vzdálenosti objevují křeče v lýtkovém svalu, které přecházejí do mravenčení až necitlivosti chodidel, což donutí pacienta k zastavení až podřepnutí.
V klidu tyto příznaky většinou mizí, naopak při pohybu, zátěži se stupňují. Hlavní terapií je skutečně cvičení. A to ne nějaké cvičení, ale odborné. Za zcela zásadní se považuje výcvik stabilizační funkce páteře a její začlenění do běžných denních činností. Jedná se o souhru svalů mezi bránicí, břišními svaly, svaly pánevního dna a hlubokými ohybači krku. Souhra těchto svalů dokáže zabránit další destrukci páteře a zároveň má léčebný efekt tzn. zpevnění páteře, ovlivnění vyklenuté ploténky a následné rozšíření páteřního kanálu. Tímto cvičením se zabývá metoda DNS (Dynamická nervosvalová stabilizace) a je nutné vyhledat terapeuta, který má osvědčení k výkonu této terapie. Zakladatelem této metody je profesor Pavel Kolář a metoda je vyučována téměř po celém světě včetně Slovenska.
Mnoho úspěchů a zdravá záda přeje Ilona

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..