Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 23.9.2019
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DÉMOKRITOS Z ABDÉR
Pokora záleží v tom, abychom sebe pokládali za hříšníky a nepočítali si za zásluhu dobré skutky své.

Spinální stenóza v oblasti bederní páteře


Dobrý den paní Šuleková,

MRI stanovila jako hlavní diagnózu Vašich potíží tzv. spinální stenózu v oblasti bederní páteře na základě vyklenutí plotýnky mezi 4. a 5. bederním obratlem. Jedná se o zúžení páteřního kanálu, které se projevuje nejčastěji těmito symptomy: bolest v zádech s propagací do dolních končetin, klaudikace = při chůzi se po určité vzdálenosti objevují křeče v lýtkovém svalu, které přecházejí do mravenčení až necitlivosti chodidel, což donutí pacienta k zastavení až podřepnutí.
V klidu tyto příznaky většinou mizí, naopak při pohybu, zátěži se stupňují. Hlavní terapií je skutečně cvičení. A to ne nějaké cvičení, ale odborné. Za zcela zásadní se považuje výcvik stabilizační funkce páteře a její začlenění do běžných denních činností. Jedná se o souhru svalů mezi bránicí, břišními svaly, svaly pánevního dna a hlubokými ohybači krku. Souhra těchto svalů dokáže zabránit další destrukci páteře a zároveň má léčebný efekt tzn. zpevnění páteře, ovlivnění vyklenuté ploténky a následné rozšíření páteřního kanálu. Tímto cvičením se zabývá metoda DNS (Dynamická nervosvalová stabilizace) a je nutné vyhledat terapeuta, který má osvědčení k výkonu této terapie. Zakladatelem této metody je profesor Pavel Kolář a metoda je vyučována téměř po celém světě včetně Slovenska.
Mnoho úspěchů a zdravá záda přeje Ilona

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..