Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 19.11.2019
svátek má Alžběta
zítra Nikola

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GEORGE GORDON BYRON
To, co nás činí v lásce šťastnými, je nešťastná láska. 

Léčba po aplikaci kmenových buněk

Dobrý den paní Sušinová,

Určité zkušenosti s pacienty po transplantaci kmenových buněk do poškozeného kloubu mám. Nejedná se o nějaké velké procento pacientů, ale pár jsem jich v ordinaci měla. Převážně se jednalo o pacienty, u kterých nebylo dosaženo ideálního výsledku, tzn. kloub zůstal oteklý, bolavý, s omezenou hybností a ani po prodělané rehabilitaci se stav výrazně nezměnil nebo probíhal stylem období klidu a období bolesti. Ale byli u mě i tací, kteří absolvovali ošetření dvou kloubů naráz, u jednoho kloubu výsledek výborný a to už i týden po aplikaci buněk, u druhého kloubu bez efektu. Všeobecně se udává, že tato léčba je vhodná především v počátečním stádiu poškození kloubu.
Míru poškození by měl posoudit ošetřující lékař ideálně nestranný a hlavně lékař v centru, kde by mělo dojít k léčbě. Úmyslně jsem napsala, nestranný lékař, protože tato léčba je plně hrazena pacientem a jedná se o léčbu za desítky tisíc korun bez jakékoliv záruky. Také by bylo vhodné zjistit, jak dlouho pozitivní efekt po aplikaci buněk přetrvává a to samozřejmě nejlépe od pacienta, který prošel danou léčbou.

Krásný den přeje Ilona

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..