Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 23.9.2019
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

LATINSKÉ PŘÍSLOVÍ
Hloupý nic neutají, co má na srdci, poví. 

Léčba po aplikaci kmenových buněk

Dobrý den paní Sušinová,

Určité zkušenosti s pacienty po transplantaci kmenových buněk do poškozeného kloubu mám. Nejedná se o nějaké velké procento pacientů, ale pár jsem jich v ordinaci měla. Převážně se jednalo o pacienty, u kterých nebylo dosaženo ideálního výsledku, tzn. kloub zůstal oteklý, bolavý, s omezenou hybností a ani po prodělané rehabilitaci se stav výrazně nezměnil nebo probíhal stylem období klidu a období bolesti. Ale byli u mě i tací, kteří absolvovali ošetření dvou kloubů naráz, u jednoho kloubu výsledek výborný a to už i týden po aplikaci buněk, u druhého kloubu bez efektu. Všeobecně se udává, že tato léčba je vhodná především v počátečním stádiu poškození kloubu.
Míru poškození by měl posoudit ošetřující lékař ideálně nestranný a hlavně lékař v centru, kde by mělo dojít k léčbě. Úmyslně jsem napsala, nestranný lékař, protože tato léčba je plně hrazena pacientem a jedná se o léčbu za desítky tisíc korun bez jakékoliv záruky. Také by bylo vhodné zjistit, jak dlouho pozitivní efekt po aplikaci buněk přetrvává a to samozřejmě nejlépe od pacienta, který prošel danou léčbou.

Krásný den přeje Ilona

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..