Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Napoleon Bonaparte
Neštěstí ještě nejistá tíží nás často mnohem víc než neštěstí, která se již snesla na naše hlavy - to proto, že v obraznosti stejně jako v matematice je síla neznámého nezměřitelná.

Správný sed

 
Dobrý den pane Kučero,

je pravda, že správné pracovní prostředí a správný sed při práci je základem prevence bolavých zad. Pro práci v sedu platí několik základních pravidel: nejdůležitější je poloha těla a pravidlo pravých úhlů = nohy by měly být ohnuty v kolenou do 90°, chodidla položena celou plochou na zemi, mezi trupem a stehny rovněž 90 – 100°.
Podle toho to nastavení se volí jak výška židle, tak i výška pracovního stolu, tak aby bylo zachováno pravidlo pravých úhlů. Stejný úhel by mělo svírat i předloktí s paží. Konkrétní typ židle Vám neporadím, na trhu je celá řada a vždy je vhodné si tu pravou v obchodě vyzkoušet. Rozhodně by měla být stabilním, dostatečně pevná s možností nastavení výšky podle zmíněného pravidla.
Během práce je nutné se také vyvarovat předsunutého držení hlavy, zvednutých nebo zakulacených ramen, překřížených nohou. Při 10 h práci je samozřejmě nutné pravidelně odpočívat, práci na chvíli přerušit, uvolnit se několika cviky, projít se. Případně vyměnit židli za gymnastický míč, ale jen do té doby dokud udržíte pravidlo pravých úhlů.

Hezký den přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..