Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je sobota 25.3.2023
svátek má Marián
zítra Emanuel

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GUILLAUME APOLLINAIRE
V lásce se konec konců jeví tatáž situace jako při dobré večeři. Chceme-li mít dlouho chuť, nesmíme se přejídat. 

Správný sed

 
Dobrý den pane Kučero,

je pravda, že správné pracovní prostředí a správný sed při práci je základem prevence bolavých zad. Pro práci v sedu platí několik základních pravidel: nejdůležitější je poloha těla a pravidlo pravých úhlů = nohy by měly být ohnuty v kolenou do 90°, chodidla položena celou plochou na zemi, mezi trupem a stehny rovněž 90 – 100°.
Podle toho to nastavení se volí jak výška židle, tak i výška pracovního stolu, tak aby bylo zachováno pravidlo pravých úhlů. Stejný úhel by mělo svírat i předloktí s paží. Konkrétní typ židle Vám neporadím, na trhu je celá řada a vždy je vhodné si tu pravou v obchodě vyzkoušet. Rozhodně by měla být stabilním, dostatečně pevná s možností nastavení výšky podle zmíněného pravidla.
Během práce je nutné se také vyvarovat předsunutého držení hlavy, zvednutých nebo zakulacených ramen, překřížených nohou. Při 10 h práci je samozřejmě nutné pravidelně odpočívat, práci na chvíli přerušit, uvolnit se několika cviky, projít se. Případně vyměnit židli za gymnastický míč, ale jen do té doby dokud udržíte pravidlo pravých úhlů.

Hezký den přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..