Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek má Zita
zítra Oleg

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GAIUS IULIUS CAESAR
V pohromách se z přátel většinou stávají nepřátelé. (PLERUMQUE IN CALAMITATE EX AMICIS INIMICI EXSISTUNT

Aktivity s vcestnou placentou

 

Dobrý den paní Barboro,

u vcestné placenty je všeobecně zakázaná zvýšená fyzická aktivita, ale není nutné se vyhýbat běžným denním aktivitám a lehkému kondičnímu cvičení. Výjimku tvoří ženy, jejichž stav vyhodnotí lékař jako rizikový a ženy, u nichž dochází ke krvácení. Jako nejvhodnější pohybová aktivita přichází v úvahu chůze a cvičení pro těhotné zaměřené na hluboký stabilizační systém, svaly pánevního dna a pánevních stabilizátorů, posilování prsních svalů, cviky na uvolnění kyčelních kloubů, polohování dolních končetin.
K tomuto cvičení může kamarádka přidat i cvičení podle Ludmily Mojžíšové tzv. římská I a II. Mezi nevhodné cviky z této metodiky řadíme cvičení na břiše – žabák a vtahování pupku vleže na zádech. Kontraindikovány (zakázány) jsou cviky na břiše, skoky, rychlý běh, silové posilování a kontaktní sporty. Těhotná by se měla vždy řídit vlastním pocitem, při pocitu nástupu únavy, přetížení, nevolnosti, bolesti je vhodné zastavit činnost a odpočívat.

Měj se moc hezky.
Zdraví I.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..