Svátky

Dobrý večer,
dnes je pátek 15.11.2019
svátek má Leopold
zítra Otmar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN DONNE
Tělo rozžhavené láskou chladne celý život. 

Aktivity s vcestnou placentou

 

Dobrý den paní Barboro,

u vcestné placenty je všeobecně zakázaná zvýšená fyzická aktivita, ale není nutné se vyhýbat běžným denním aktivitám a lehkému kondičnímu cvičení. Výjimku tvoří ženy, jejichž stav vyhodnotí lékař jako rizikový a ženy, u nichž dochází ke krvácení. Jako nejvhodnější pohybová aktivita přichází v úvahu chůze a cvičení pro těhotné zaměřené na hluboký stabilizační systém, svaly pánevního dna a pánevních stabilizátorů, posilování prsních svalů, cviky na uvolnění kyčelních kloubů, polohování dolních končetin.
K tomuto cvičení může kamarádka přidat i cvičení podle Ludmily Mojžíšové tzv. římská I a II. Mezi nevhodné cviky z této metodiky řadíme cvičení na břiše – žabák a vtahování pupku vleže na zádech. Kontraindikovány (zakázány) jsou cviky na břiše, skoky, rychlý běh, silové posilování a kontaktní sporty. Těhotná by se měla vždy řídit vlastním pocitem, při pocitu nástupu únavy, přetížení, nevolnosti, bolesti je vhodné zastavit činnost a odpočívat.

Měj se moc hezky.
Zdraví I.

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..