Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 24.5.2022
svátek má Jana
zítra Viola

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Největší údiv vzbuzuje ten, na něhož nedělají peníze žádný dojem. O člověku, na němž je tato ctnost zřejmá, soudíme, že obstál ve zkoušce ohněm.

Aktivity s vcestnou placentou

 

Dobrý den paní Barboro,

u vcestné placenty je všeobecně zakázaná zvýšená fyzická aktivita, ale není nutné se vyhýbat běžným denním aktivitám a lehkému kondičnímu cvičení. Výjimku tvoří ženy, jejichž stav vyhodnotí lékař jako rizikový a ženy, u nichž dochází ke krvácení. Jako nejvhodnější pohybová aktivita přichází v úvahu chůze a cvičení pro těhotné zaměřené na hluboký stabilizační systém, svaly pánevního dna a pánevních stabilizátorů, posilování prsních svalů, cviky na uvolnění kyčelních kloubů, polohování dolních končetin.
K tomuto cvičení může kamarádka přidat i cvičení podle Ludmily Mojžíšové tzv. římská I a II. Mezi nevhodné cviky z této metodiky řadíme cvičení na břiše – žabák a vtahování pupku vleže na zádech. Kontraindikovány (zakázány) jsou cviky na břiše, skoky, rychlý běh, silové posilování a kontaktní sporty. Těhotná by se měla vždy řídit vlastním pocitem, při pocitu nástupu únavy, přetížení, nevolnosti, bolesti je vhodné zastavit činnost a odpočívat.

Měj se moc hezky.
Zdraví I.

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..