Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 19.11.2019
svátek má Alžběta
zítra Nikola

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Nepil František
Nejlepším předpokladem dobrého manželství je slepá žena a hluchý muž.

Použití nosítka u kojenců s ohledem na pohybový aparátDobrý den paní Hejdrychová,

asi Vás moc nepotěším, ale nosítko pro tak malé dítě není vhodné. Všeobecně se nosítka doporučují od doby, kdy je dítě schopno samostatného stabilního sedu a leze, tedy přibližně + - 9. měsíc věku dítěte.
Osobně i u takto starých dětí nosítko na celodenní výlety nedoporučuji. Dítě potřebuje ke svému motorickému vývoji dostatek prostoru, volnosti a pohybu. Přestože jsou tito pomocníci u maminek velmi oblíbené, z pohledu fyzioterapeuta je nemůžu na pravidelné a dlouhodobé používání doporučit. Dítě často zaujímá i přes sebelepší snahu ne úplně vhodnou pozici.
Ručičky se opakovaně dostávají za tělo, čímž se podporuje prohnuté držení těla, nožičky bývají až nadměrně roznožené, tělíčko je drženo ve svislé poloze, což způsobuje zvýšený tlak na páteř a její následnou deformitu. Pokud potřebujete něco vyřídit na úřadě atd., není problém jednorázově na kratší dobu pomůcku použít.
Ale potom je nutné dítěti dopřát protažení a uvolnění na rovné pevné podložce.


Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..