Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je pátek 21.9.2018
svátek má Matouš
zítra Darina

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

VLADIMÍR CLEMENTIS
Ovšem také tolerantnost má svoje meze, musí se udržet v kolejích lidských vztahů a nesmí narušit vlastní svět zásad.

Použití nosítka u kojenců s ohledem na pohybový aparát



Dobrý den paní Hejdrychová,

asi Vás moc nepotěším, ale nosítko pro tak malé dítě není vhodné. Všeobecně se nosítka doporučují od doby, kdy je dítě schopno samostatného stabilního sedu a leze, tedy přibližně + - 9. měsíc věku dítěte.
Osobně i u takto starých dětí nosítko na celodenní výlety nedoporučuji. Dítě potřebuje ke svému motorickému vývoji dostatek prostoru, volnosti a pohybu. Přestože jsou tito pomocníci u maminek velmi oblíbené, z pohledu fyzioterapeuta je nemůžu na pravidelné a dlouhodobé používání doporučit. Dítě často zaujímá i přes sebelepší snahu ne úplně vhodnou pozici.
Ručičky se opakovaně dostávají za tělo, čímž se podporuje prohnuté držení těla, nožičky bývají až nadměrně roznožené, tělíčko je drženo ve svislé poloze, což způsobuje zvýšený tlak na páteř a její následnou deformitu. Pokud potřebujete něco vyřídit na úřadě atd., není problém jednorázově na kratší dobu pomůcku použít.
Ale potom je nutné dítěti dopřát protažení a uvolnění na rovné pevné podložce.


Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..