Svátky

Dobrý večer,
dnes je neděle 16.12.2018
svátek má Albína
zítra Daniel

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

OSKAR WILDE
Je-li některá žena věrná svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu.

Rizika obstřikůDobrý den pane Patočka,
tenisový loket se netýká jen sportovců a fyzicky pracujících, potíže mohou vzniknout při jakékoliv činnosti, kdy dojde k přetížení svalových a šlachových úponů loketního kloubu, tedy i u lidí pracujících s myší u PC. Riziko častých obstřiků spočívá v poškození šlachy, kdy dochází k degenerativním a strukturálním změnám, které mohou následně vyvrcholit až  její rupturou – prasknutím.
Rehabilitace spočívá v ošetření přetížených svalů – měkké techniky, postizometrická relaxace, mobilizace loketního kloubu a ve speciálním cvičení. Dále se používá fyzikální terapie např. ultrazvuk, magnetoterapie nebo kineziotaping. Samozřejmostí je, pokud to jde, omezit činnost, která způsobuje bolestivost, použít vhodnou ortézu, zaměřit se na ergonomii pracovního prostředí. Při vysoké bolestivosti použít analgetika, po dohodě s ošetřujícím lékařem.

 

Hezký den a loket bez bolesti přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..