Svátky

Dobré ráno,
dnes je sobota 18.1.2020
svátek má Vladislav
zítra Doubravka

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

BRIGITTE BARDOT
Lásku je třeba brát sportovně - pak budete šťasten

Rehabilitace u skřípání zubů

Dobrý den paní Marie,

pacienta přímo s diagnózou zvanou bruxismus neboli skřípání zubů jsem v ordinaci ještě neměla. Ale pacienty s poruchou čelistního kloubu ano a zde někteří z nich uváděli, občasné skřípání zubů během spánku.
Takže určitá souvislost tu je. U pacientů s bruxismem se nachází zvýšené napětí ve žvýkacích svalech, svalech dna ústního a svalu m. digastrikus česky zvaném otvírač úst. Někdy se může objevit blokáda čelistního kloubu a blokáda prvních dvou krčních obratlů ve spojení s lebkou, proto ty bolesti hlavy. V terapii je nutné se zaměřit na uvolnění zmíněných svalů a mobilizaci horní krční páteře a čelistního kloubu.
Krom toho je třeba naučit pacienta relaxace a celkového uvolnění těla, protože ve většině případů stojí za bruxismem psychická tenze. Objednat se můžete na jakékoliv rehabilitaci na základě vystavení fyzioterapeutické žádanky.
Může vydat dětský lékař, psycholog, stomatolog, neurolog.

 

 

Hodně štěstí v léčbě přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..