Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je čtvrtek 30.11.2023
svátek má Ondřej
zítra Iva

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

KAREL MATĚJ ČAPEK-CHOD
Úskalím lásky není nevěra, ale žárlivost.

Otázka č.109

Stále se setkáváme s tvrzením, že muži jsou lepší polovina lidstva. O jeho platnosti lze však s úspěchem pochybovat.
Muž je mnohem křehčí nádoba, než žena, jen je poněkud více uzpůsoben na to, aby to nedával najevo. A tak si stále můžeme myslet, že více vydrží. On je ale tvor velice citlivý a psychické i jiné problémy snáší mnohem hůře, než žena. Je – li ve stresu, často sahá po skleničce alkoholu, nebo se chová agresivně. Jestliže jsou problémy mužů podle nich samých neúnosné, častěji než ženy páchají dokonané sebevraždy. Např. V roce 1990 spáchali muži 903 sebevražd, zatímco ženy 337 a o 10 let později už to bylo dokonce 1130 sebevražd mužů, zatímco žen stále 'jenom' 302.
O svých problémech však muži mluví jen velmi neradi, také neradi prohrávají a mnohem hůře než ženy snášejí kritiku.
Pánové ale mají i svoje kladné vlastnosti, při kterých ženy někdy převyšují. Jsou to tvorové hraví, baví je cokoli zkoumat a rozebírat, mají větší technické nadání a větší tendenci pěstovat své zájmy a záliby ( protože na to většinou mají více času). Také jsou více soutěživí, rádi se o cokoli vsázejí a mají větší sílu, takže unesou i těžká břemena.
Ke sporným otázkám jejich povahy však patří někdy až nezdravá ješitnost a sebevědomí, které bývá častým zdrojem konfliktů i mezi nimi samotnými.
Zkrátka muži jsou muži, ale přiznejme si, že bez nich by bylo na světě smutno.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..