Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je neděle 16.12.2018
svátek má Albína
zítra Daniel

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

SVATOPLUK ČECH
Láska je jako strom, na které číhá žárlivost - loupežník.

Proč se nechce ženit?

Móda volného soužití (takzvaně '' na hromádce '') k nám přišla ve velké míře po r. 1989 ze Západu. Dokonce podle údajů Českého statistického úřadu žije v dlouhodobém nelegalizovaném svazku celých 11 % párů a toto číslo se neustále zvyšuje.

Muži, kteří se nechtějí ženit, mají většinou strach z velkých závazků, které manželství přináší. Vždyť už když skládáme manželský slib, tak slibujeme, že budeme se svým partnerem v dobrém i ve zlém, ve zdraví i v nemoci, že si budeme vždy věrni atd. Málokdo ho ale dodrží a zvláště na muže to klade velkou zodpovědnost.

Život nesezdaných párů přináší také možnost menší bolesti při rozchodu, který je snadnější, než rozvod manželství. Tito lidé pak nemusí řešit dělení společného majetku, ani výživné na děti. Mnohdy je to pro některé muže pohodlnější: prostě se sebrat a jít.
Nelegalizovaný partnerský vztah můžý bát ale přesto stejně kvalitní, jako manželství. Záleží na tom, jestli se ti dva spolu dobře domlouvají, zda jsou ochotní ke kompromisům a mají – li se opravdu rádi.

Pokud Váš svazek tyto podmínky splňuje, není vážný důvod se znepokojovat.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..