Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 21.1.2020
svátek má Běla
zítra Slavomír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

TIBOR DÉRY
Milovat znamená zapomenout sám na sebe.

Proč se nechce ženit?

Móda volného soužití (takzvaně '' na hromádce '') k nám přišla ve velké míře po r. 1989 ze Západu. Dokonce podle údajů Českého statistického úřadu žije v dlouhodobém nelegalizovaném svazku celých 11 % párů a toto číslo se neustále zvyšuje.

Muži, kteří se nechtějí ženit, mají většinou strach z velkých závazků, které manželství přináší. Vždyť už když skládáme manželský slib, tak slibujeme, že budeme se svým partnerem v dobrém i ve zlém, ve zdraví i v nemoci, že si budeme vždy věrni atd. Málokdo ho ale dodrží a zvláště na muže to klade velkou zodpovědnost.

Život nesezdaných párů přináší také možnost menší bolesti při rozchodu, který je snadnější, než rozvod manželství. Tito lidé pak nemusí řešit dělení společného majetku, ani výživné na děti. Mnohdy je to pro některé muže pohodlnější: prostě se sebrat a jít.
Nelegalizovaný partnerský vztah můžý bát ale přesto stejně kvalitní, jako manželství. Záleží na tom, jestli se ti dva spolu dobře domlouvají, zda jsou ochotní ke kompromisům a mají – li se opravdu rádi.

Pokud Váš svazek tyto podmínky splňuje, není vážný důvod se znepokojovat.

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..