Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 13.7.2024
svátek má Markéta
zítra Karolína

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Dopis se nečervená.

Proč se nechce ženit?

Móda volného soužití (takzvaně '' na hromádce '') k nám přišla ve velké míře po r. 1989 ze Západu. Dokonce podle údajů Českého statistického úřadu žije v dlouhodobém nelegalizovaném svazku celých 11 % párů a toto číslo se neustále zvyšuje.

Muži, kteří se nechtějí ženit, mají většinou strach z velkých závazků, které manželství přináší. Vždyť už když skládáme manželský slib, tak slibujeme, že budeme se svým partnerem v dobrém i ve zlém, ve zdraví i v nemoci, že si budeme vždy věrni atd. Málokdo ho ale dodrží a zvláště na muže to klade velkou zodpovědnost.

Život nesezdaných párů přináší také možnost menší bolesti při rozchodu, který je snadnější, než rozvod manželství. Tito lidé pak nemusí řešit dělení společného majetku, ani výživné na děti. Mnohdy je to pro některé muže pohodlnější: prostě se sebrat a jít.
Nelegalizovaný partnerský vztah můžý bát ale přesto stejně kvalitní, jako manželství. Záleží na tom, jestli se ti dva spolu dobře domlouvají, zda jsou ochotní ke kompromisům a mají – li se opravdu rádi.

Pokud Váš svazek tyto podmínky splňuje, není vážný důvod se znepokojovat.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..